Aldatan Erkek Davranışları | Terapi Evreni
Aldatan Erkek Davranışları

Eğer bir erkek aldatıyorsa ilk dikkat çeken davranışlarındaki değişimdir.Suçluluk duygusu erkekte iki farklı şekilde kendini gösterir.Ya çok daha ilgili ve yüksek enerjili olur ya da sizi suçlayıcı ve agresif davranışlar sergiler.

İş gerekçesi öne sürülerek eve geç saatte gelmek ya da sık sık şehir dışına çıkmak genellikle şüpheli durumlardır.Eğer eşinizin işine hakimseniz ve böyle olması gerektiğini biliyorsanız problem yoktur ama buna inandırılmak ile bilmek arasında ciddi fark vardır.

Bir arkadaşından ya da iş arkadaşından sık sık bahsetmesi ya da onun için bir şeyler yapmak istemesi,ona yardımcı olmak istemesi genellikle masum değildir.

Partnerlerin birbirinin telefonunu karıştırması iyi ve sağlıklı bir durum değildir.Kişisel alana her zaman saygı duyulmalıdır.Ancak gizleyecek bir şeyi olmayan erkek telefonunun şifresini partnerinin bilmesinden ya da telefonunu eşine vermekten rahatsız olmaz.

Telefonun ters biçimde masaya bırakılması ya da uçak moduna alınmış olması da eğer normalde yaptığı bir şey değilse şüphelidir.

Erkeklerin sadece arkadaşım/iş arkadaşım diyerek saatlerce bir kadınla mesajlaşması ya da konuşması aralarında bir ilişki olmasa dahi sınır çizmeniz gereken bir konudur.Bu tür durumlarda açıklaması doğru olsa bile başka bir karşı cinsle olan samimiyetinin sınırı aştığını ve bunu kabul edemeyeceğinizi söylemekten çekinmeyin.

Rahatsız olduğunuzda ya da şüphelendiğinizde suçlu olmayan erkek sizin şüphelerinizi gidermek için size anlayışlı davranacaktır.Ancak suçlu erkek size “paranoyaksın,kuruyorsun” gibi kelimeler kullanacaktır.

Yeni bir ilişki içindeki erkek normalinden daha fazla öz bakımına dikkat eder,daha özgüvenli ve neşeli olabilir.

Size davranış biçimde dengesizlikler görmeye başlarsınız.Size bağlı olmayan bazen oldukça şefkatli bazen oldukça agresif davranabilir.

Cinsel hayatta gözle görülür bir azalma ya da ödünlemek adına gözle görülür bir artış olabilir.

Önceden aradığınızda rahatça ulaşabildiğiniz halde artık aramalarınızın,mesajlarınızın yanıtsız kalması -özellikle saatlerce-iyiye işaret değildir.

Planlarında ani değişiklikler olması ya da bir anda iş ya da arkadaş bahanesiyle evden çıkması da şüphe vericidir.

Tüm bu maddeler tek başına anlamlı değildir fakat birçoğu var ise dikkatli olmalısınız.Öncelikle yüzleşmeniz gereken ilk şey sadık ve size değer veren bir erkek sizin içinizin rahat olması gerektiğini bilir ve anlayışla karşılar.Tüm şüphelerinizi gidermek adına siz talep etmeden açıklamalarda bulunur.Sadakatsiz erkek ise elinizde kanıt olana kadar inkar edip kendi akıl sağlığınızdan şüphe ettirir.

 


Psikolog
Yazar
Psikolog Pelin
Seans Ücretleri
  • Görüntülü1100.00 TL
  • Sesli1050.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul