Aldatıldım! | Terapi Evreni
Aldatıldım!

Aldatıldığınızı öğrendiğiniz ilk an nasıl, ne zamandır, ne şekilde, kiminle vb. çokça soru bir anda zihninize nüfuz eder. Bu aşamadaki kafa karışıklığı bir şeyleri anlamaya ve anlamlandırmaya çalışma çabası iyi bir sonuç veremez çünkü yıkıcı bir durum ile karşı karşıya kalmışsınızdır.

Sağlıklı düşünmek ve karar vermek için uygun bir durumda değilsinizdir. Öncelikle kendinize zaman verin. Bu durumun detaylarını öğrenmeye çalışmayın. Öğrendiğiniz durumlar canınızı çok yakabilir ve sağlıklı düşünemeyebilirsiniz. Ne kadar merak duygunuza yenik düşmek arzusunda olsanız da bunun için kendinizi durdurun. Sakinleştiğinizde partneriniz ile açık iletişim sağlamak bu durumda en yararlısı olacaktır. Merak ettiklerinizi ona sorun. Bu süreçte özgüven zedelendiği için öfkenizi karşıya gösterseniz bile kendinizi eleştirel bir değerlendirmeye alabilir veya yargılayabilirsiniz. Yeterince iyi, güzel olmadığınızı düşünmeye, değersiz olduğunuzu hissetmeye başlayabilirsiniz. Öncelikle şu bilinmelidir ki ilişki iki kişinin yaşadığı üçüncü bir oluşumdur. İlişki canlıdır ve değişir. İki taraf da bunda etkin roller oynar ancak bu ilişkinin geldiği nokta ile ilgili olan bir durumdur, sizin benliğiniz ile ilgili değildir.

Bir ilişki bu çıkmaza girdiyse bunun en az ilişki çeşidi kadar sebebi olabilir. Eğer ki ilişkinizde bu tekrarlanan bir durum değilse, partneriniz bunu normalleştirmiyor ve çözmeye çalışıyor ise evliliğinizin ya da ilişkinizin nasıl bu noktaya geldiğini tespit edebilir ve birlikte çift terapisine başlayabilirsiniz.

Bu şekilde bu durumun tekrarlanmaması için ilişkinin analizi yapılır ve onarımlar ile terapi tamamlanır. Aklınız karışıksa, karar almakta zorlanıyorsanız da ilişkinin bitmesi ya da sürmesine karar verilmesi aşamasında bir uzmandan destek almak ilişki bitecekse bile sizin en sağlıklı şekilde bitirebilmenize yardımcı olacaktır. 


Psikolog
Yazar
Psikolog Pelin
Seans Ücretleri
  • Görüntülü1100.00 TL
  • Sesli1050.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul