Aşkın Dinamiği Nedir? İlişkiniz Size İyi Gelmediği Halde Neden Bitiremezsiniz? | Terapi Evreni
Aşkın Dinamiği Nedir? İlişkiniz Size İyi Gelmediği Halde Neden Bitiremezsiniz?

Aşk için bir çok filozof ya da şair bir çok tanım yapmıştır.Hepsinde doğruluk payı olabilir ancak bir de psikolojik açıdan inceleyelim ve ne yaşıyoruz bilelim. Aşk, herkese hissedilebilen bir durum olmadığı için genellikle çok özel bir duygu olarak tanımlanır. Aşk, hissedebileceğiniz en yüksek duygular demetini oluşturur.Terapistler olarak yüksek duyguların olduğu yerlerde - olumlu ya da olumsuz duygu ayırt etmeden - bir travma olduğunu düşünmeye başlarız. Benliğinizden vazgeçecek kadar yüksek yaşanan bir duygu her zaman zararlıdır. Adı “aşk” olsa da!

Neden aşık oluruz?

Aşk kadar yüksek bir duygu genellikle çözümlenememiş bir aile travmasını bize düşündürür. Karşı cins ebeveyniniz ile aşık olduğunuz partnerin benzerliğini kontrol ederiz. Bilinçdışı, yapı olarak doğruyu ayırt edemez.İyi de olsa kötü de olsa alıştığını arzular. Hissettiğiniz duygular gerçekten partnerinize karşı mı? Yoksa alıştığınız ve çok da iyi olmayan çocukluğunuzu mu arzu ediyorsunuz?

Narsist bir babadan kaçarken narsist bir partnere mi tutuldunuz?

Aşk bir girdap gibi sizi içine çeker ve sınırlarınızı, özsaygınızı kaybetmenize  sebep olur.Benliğiniz zarar görüyorsa ve bu ilişkiden kopmak isteseniz bile kopamıyorsanız mutlaka destek alın.

Bir insanı sevmek yeterli değildir, onu sevmeyi de sevmeniz gerekir. Onu sevmekten memnun değilseniz, “Selvi Boylum Al Yazmalım”ı bir daha izleyin ve yaşınız küçükken size hayal kırıklığı gibi gelen sonu için bugün ne düşünüyorsunuz kendinizi bir test edinJ

 


Psikolog
Yazar
Psikolog Pelin
Seans Ücretleri
  • Görüntülü1100.00 TL
  • Sesli1050.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul