Ayrıl - Barış İlişkisi | Terapi Evreni
Ayrıl - Barış İlişkisi

Ayrıl-barış ilişkisi öncelikle , partnerlerin birbiriyle ilişkinin en başından beri bir ayrılıp bir barışması şeklinde yaşamış olduğu ilişki türüdür. Bu ilişki türünde birçok dinamik iç içedir. Aşk ve bağımlılık sanki bir bedende birleşmiş gibidir. Ayrıldığında özleyip, barıştığında da ilişkinin bitmesi düşüncesi yer alır. Peki bu ilişki türü sağlıklı mıdır?


● Bu ilişki türünde en önemli şey; Anlaşabilmek. Eğer ki partnerler birbirleri arasında anlaşamadıklarını, ilişkiyi birlikte bir çift olarak yürütemediklerini anladığında, bu ilişkiyi gözden geçirmelidirler. İletişimin güçlü olmadığı hiçbir yerde ilişki sürdürülemez.


● Ayrıl-barış ilişkisi , toksik ilişkiye benzer. Partnerler sürekli birbirlerini suçluyor ve değiştirmeye çalışıyorlardır. Bir lastiği patlayan arabayı itmek gibi düşünebilirsiniz bunu, gitmeyen bir lastiğe istediğiniz kadar basınç uygulasanız da , bu basınç boşa çıkar.


● Aslında değişimin altında yatan en büyük nedenlerden bir tanesi kaybetmektir. Kaybetmekten korktuğunuz veya pişman olmak istemediğiniz için partnerinize değiştirmeye çalışırsınız. Ama sorunlar yine de çözülmez.


● Önceliğimiz barışmak değil; soruna odaklanmak olmalıdır. Ne zaman ki sorunları çözmek için çaba sarf eder partnerler , işte ayrıl-barışa ihtiyaç duymazlar.


● Sorunlarınızı çözmeye çalışıp, olumsuz davranışlarını düzeltmek için uğraştığınız zaman ayrıl-barışa ihtiyaç duymazsınız.

Her ilişkide ilişkisel ve iletişimsel problemler ile karşılaşabiliriz. Önemli olan gördüğümüz yanlışları düzeltebildiğimiz zaman ve onarabildiğimiz zaman ilişkiler sağlıklı bir şekilde ilerletebiliriz.


Psikolog
Yazar
Psikolog Funda
Seans Ücretleri
  • Görüntülü1400.00 TL
  • Sesli1400.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul