Bayramda Kilo Almamak Mümkün | Terapi Evreni
Bayramda Kilo Almamak Mümkün

Değişen beslenme saatleri, küçülen mideler ve oruç bir bitsin yiyeceğim diye akıldan geçen yiyeceklerle ramazan ayı yerini bayrama bırakıyor.

Bayramda ziyaretlerde ikram edilenler geri çevrilemiyor ısrar ediliyor ve haliyle tatlıların çoğu sütlü değil şerbetli tatlılar oluyor. 3 gün sürecek olan bu bayram günlerinde ufak adımlarla kilo almanın önüne geçmeniz ise mümkün görünüyor.

Öncelikle bayram sabahı ilk kahvaltıya fazla ağır kızartmalar, yağlı börekler, vs koymamanız gerekmektedir ki midemiz bir anda büyüme sinyallerini almasın. Kahvaltı sofranızda mümkün olduğunda yumurta, peynir, süt ürünleri grubu besinleri tüketerek olabildiğince proteinden zengin bir şekilde beslenmeniz gün içerisinde aldığınız total protein yüzdesinin yüksek seviyede kalmasını ve vücutta yağlanma olmamasını sağlayacaktır.

Ziyaretlere gittiğinizde ikram gelen tatlılardan 1 minik dilim kadar alıp dağıtılan çikolataları o anda yemek yerine yanınızda getirip daha sonra tüketmeniz yine gün içerisinde alacağınız basit şeker miktarını düşürmenize yardımcı olacaktır.

İçecek ikramlarınızı şekersiz çay kahveden yana kullanıp şekerli veya asitli içecekler geldiğinde onları tüketmemeniz yine bu süreçte tek bardaktan alacağınız fazladan 300-350 kalorinin önüne geçecektir.

Her ziyarette mutlaka en az 1 bardak su isteyip içmeniz gün içerisinde ihtiyacınız olan su miktarını almanızı sağlayacak olup ödem oluşumunun önüne geçecektir.

Son olarak bayram ziyaretlerinde yürüme fırsatı bulduğunuz her anı değerlendirmeniz fiziksel aktivitenizi arttırıp kilonuzu korumanıza fayda sağlayacaktır.

Ufak tefek dokunuşlarla sizler de bayramı kilo almadan kapatabilirsiniz herkese şeker tadında bir bayram diliyorum..


Diyetisyen
Yazar
Diyetisyen Gizem Nur
Seans Ücretleri
  • Görüntülü500.00 TL
  • Sesli450.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul