Bayramda Nasıl Beslenelim? | Terapi Evreni
Bayramda Nasıl Beslenelim?

1 aylık ramazan ayını geride bıraktığımız şu günlerde hepimizin aklında aynı soru var: “Bayramda nasıl beslenirsek kilo almayız?

Ramazan ayında azalan öğün sayıları ve değişen yemek saatleri kimimize kilo vermede yardımcı olurken, değişen beslenme alışkanlıkları nedeniyle kimimize de kilo almasına sebep oldu. Fakat önemli olan nokta, ramazan bitti önümüzdeki bu harika yemeklerle, tatlılarla, çikolata ve lokumlarla dolu 3 günü kilo almadan nasıl geçirebileceğimiz.

Öncelikle bu 3 gün her birimiz için birer irade testi olacak. Gerçekten canınızın çektiği yemek istediğiniz tatlı, börekleri ölçülü bir biçimde alıp diğer öğünlerinizde dengeleme yaparak bu kalori dengelemesini halledebilirsiniz.

Ramazan ayında öğün sayımızın azlığı ve gece saatlerinde yeme durumundan kaynaklı metabolizma hızlarımızda hafif azalmalar görülebilir. Bunun için bayramda günlük 30-40 dakikalık hafif-orta tempo yürüyüşü eklemeniz size metabolizmanızı eski hızına döndürme konusunda yardımcı olacaktır.

Azalan öğünlerinizi bir anda eski haline döndürmek yerine ana öğün yerine geçecek sağlıklı ara öğünler ekleyerek eski düzeninize yavaş yavaş dönmeniz kan şekerinizde yaşanabilecek ani değişimlerin önüne geçmekle beraber vücudunuzun yağ depolamasını da önleyecektir.

Kısacası günde 1 porsiyonu geçmeyecek şekilde tüketilen tatlılar, aşırı yağdan uzak hazırlanan öğünler, gün içerisinde beslenmeye eklenen bitki çayları, bol su, biraz fiziksel aktivite ile bu bayramı kilo almadan geçirmeniz mümkün.
 


Diyetisyen
Yazar
Diyetisyen Gizem Nur
Seans Ücretleri
  • Görüntülü500.00 TL
  • Sesli450.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul