Beni Unutmana Katlanamıyorum | Terapi Evreni
Beni Unutmana Katlanamıyorum

Sevilen kişi tarafından reddedilmek,terk edilmek,onun tarafından hiç gerçek ya da doğru sevilmediğinizi fark etmek ve bunun verdiği acı ile baş etmek oldukça zorlayıcı ve uzun süre iyi olmayı zorlaştıran durumlardır.Özellikle de sizi unuttuğunu,hayatına devam ettiğini,vazgeçilebilir,gözden çıkarılabilir olduğunuzu düşünüyorsanız!

Bu durumlardan herhangi birini yaşıyorsanız, böyle bir dinamikte iyi olmak için yapmanız gereken ilk şey onun ruh eşiniz olduğuna inanmaktan vazgeçmektir.Ruh eşiniz olduğuna inanmanız,onu idealize etmenize neden olur.Onu idealize etmeniz; onun kadar kimseyi sevemeyeceğiniz,kimse ile onun gibi olamayacağınız düşüncelerine ve onu elinizden kaçırmış ya da kendinize aşık edememiş gibi hissetmenize dolayısıyla da yetersiz ve değersiz olduğunuza inanmaya sürükler.

Ruh eşiniz olduğuna inanmak yerine,onun ne kadar doğru gibi görünse de doğru olmadığına inanmayı seçin.Bunun için kendinize kanıtlar bulun,bunları kağıda yazın.Onun negatif her özelliğini bir nedenle kapattığınızı kabul edin,kendinizi manipüle ettiğinizi de.

Bir kişiyi,ilişkiyi tüm negatif işaretlere rağmen zorla edinmeye çalışır ve edinirseniz bunun hırsa,kaygıya,korkuya ya da onay ihtiyacına bağlı olduğunu fark edersiniz.Bu şekilde bir seçim yaparsanız,bir gün karşınıza ruh eşiniz çıktığında her şey için çok geç olabilir.

Sizin için doğru kişinin sizi sevmesi için tanıması yeterlidir.Onun için değişmenize,kendinizden ödün vermenize ve mükemmel olmanıza gerek yoktur.Doğru olan kolaydır,tüm taşlar hızlıca yerine oturur,yıpratıcı ve zorlayıcı duygular yaşamadan bütün olursunuz.Kendinizin en iyi versiyonunu bulursunuz.Bunu şimdiye kadar bulamadığınız için şu an aklınızda olan ve size acı veren kişiyi doğru kişi olarak düşünüp hayatınızı ve kendinizi sabote etmeyin.

Onun tarafından sevilmek neden önemli sorusunu kendinize sorun.Çünkü bu ya onun size ya da sizin kendinize yaptığınız bir manipülasyonu ortaya çıkarır.Neden yetersiz ya da eksik olan sizsiniz?

Bir kişinin sizi sevmesi,size ait olması sizin zorlayıcı biçimde elde etmemeniz gereken özel bir yaşantılanmadır.Sizin olan sizi bulur onu zorla almaya çalışıyorsanız size ait değildir.

Size acı çektiren sevilmemek mi yoksa zarar görmüş özsaygınız mı? Hangisi olduğundan emin olun!İnsanlar sürekli ve tutarlı bir şekilde sevemeyebilirler.Karşınızdaki kişinin duygularının sadece sizinle ve yeterliliklerinizle ilgili olması mümkün değildir.Kendi duygularınızı kontrol etmek bu kadar zorken bir başkasının duygularını kontrol edemez ve değiştiremezsiniz.

Onun için yaptıklarınız, sınırlarınızı ihlal ettirdiğiniz her şey,tahammül ettikleriniz ve sonucunda karşınızdaki insandan istediğiniz sonucu elde edememek kendinize olan güveninizi ve saygınızı zedeler,bunu geri almanın en kolay yolu o kişiyi elde etmektir.Çünkü o zaman siz değersiz olmayacaksınız,o zaman her şeye değecek.Ancak kolay yolu seçmeyin.Bunun yerine daha kolay yolu seçin.Kendinizi,fedakarlıklarınızı,aşırı toleranslarınızı ve aşkınızı kabul edin.Her insan böyle bir ilişkide kendini kaybetmiş ve acı çekmiştir.Fakat en büyük aşk kesinlikle en doğru ilişki değildir,ama bazen en yanlışı olabilir.

 

 


Psikolog
Yazar
Psikolog Pelin
Seans Ücretleri
  • Görüntülü1100.00 TL
  • Sesli1050.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul