Bir Aşkın Bittiğine Dair En Güçlü İşaretler | Terapi Evreni
Bir Aşkın Bittiğine Dair En Güçlü İşaretler

 

Partnerinizin ilişkinizi “sessizce bıraktığını” nasıl anlarsınız?

  • İlişkilerinde daha düşük düzeyde ödül algılayan partnerlerin ayrılığa yönelme olasılığı daha yüksektir.
  • İlişki ödülü, bağlantı, sevgi ve kendini açma gibi yakınlığın farklı özelliklerini içerir.
  • İlişkiden kopma, sınırlar inşa etme veya sevgiyi geri çekme yoluyla kendini gösterebilir.

Araştırma, romantizmde sonun genellikle tahmin edilebilir olduğu gerçeğini doğruluyor. Kanıtlar, bir aşkın bittiğine dair en güçlü işaretin muhtemelen bir partnerin ne söylediği veya ne yaptığı değil, diğerini nasıl hissettirdiği olduğunu gösteriyor.Başka bir deyişle, eşinizin duygusal olarak ilerlediğini hissediyorsanız, muhtemelen yapmıştır. Her ne kadar her gün görev bilinciyle telefon etmek gibi ilişkisel olarak asgari düzeyde olsa da, bir ortağın "sessizce işi bırakması", tek başına veya başkalarıyla giderek daha fazla plan yapma seçimi gibi başka şekillerde de bariz olabilir. "Fazlasıyla hassas" olup olmadığınızı merak etmek veya partnerinizin geri çekilmesini sağlayacak bir şey yaptığınızı varsaymak cazip gelse de, eylemler kelimelerden daha yüksek sesle konuşur ve bir partnerin davranışları çok şey anlatır.

Samimiyet Eksikliği Ayrılığı Öngörüyor.

 İlişkilerinde daha düşük düzeyde ödül algılayan partnerlerin ayrılmaya daha yatkın olduğunu buldular. İlişki doyumu ve bağlanma güvensizliği kontrol edildikten sonra bile bu etkinin önemli olduğunu keşfettiler. Romantik bir ilişkide yakınlığın önemini doğrulamak, yakın bağın insanların bir ilişkide kalmasının temel nedenlerinden biri olduğuna dair önceki bulguları desteklemek. Ayrıca, insanların samimiyete değer verme veya bunu bir "ödül" olarak değerlendirme dereceleri arasında bir fark olabileceğinden, ödülün ayrılığı öngörme gücünde de bir fark olabileceğini belirtiyorlar. Park ve ark. Araştırmacı analizlerinin, yakınlığa daha az değer veren insanlar için ödülün ayrılığı o kadar güçlü bir şekilde öngörmediğini göstererek bu olasılığa destek verdiğini bildirdi.

Sonun Yaklaştığını Anlamak. İşte birkaç işaret.

  1. Bina sınırları . Bazı ortaklar köprüler yerine duvarlar örerek geri çekilmeye başlar. Bu, bir eşin farklı bir odada daha fazla zaman geçirmeye çalışması gibi fiziksel olarak veya azalan bilgi paylaşımı yoluyla duygusal olarak gerçekleşebilir. Ne kadar açık olursa olsun, sınırlar inşa etmek, ayrı bir geleceğin başlangıcına işaret ederek ilişkisel gelişimin önündeki bir engeldir.
  2. Sevgiyi geri çekmek . Partneriniz samimiyete ve romantizme olan ilgisini kaybettiyse, muhtemelen nedenini bilmek istersiniz. Geri çekilme ve depresyonla ilişkilendirilebilecek kanser teşhisi veya bir iş veya sevilen birinin kaybı gibi önemli yaşam değişiklikleri dışında, sevgiyi geri çekmek genellikle ilişkinin bocaladığının bir işaretidir.
  3. sosyalleşme arayışı. Yeni insanlarla tanışmaya veya etkinliklere tek başına katılmaya yönelen bir partner, bekarlığı tercih ediyor olabilir . Tercih değişikliğinin nedenlerini veya mantığını saygıyla sorabilirsiniz, ancak siz olmadan sosyalleşmek için zaman harcama arzusuna kabul edilebilir bir cevap olup olmayacağını düşünün.

Yeni Bir Bölüme Başlamak.

İlişkiniz sona ererse, başarısız bir ilişkinin dünyanın sonu olmadığını unutmayın; gerçekten de hayatınızda yeni bir bölümün başlangıcı olabilir. Sizi tanımlayan romantik reddedilmeyle ilgili hiçbir şey yok; ayrılıklar çoğu insanın başına bir noktada gelir ve birçok ayrılığın daha çok, ayrılığı başlatan partnerle ilgisi vardır. Bir ayrılığa gerçekten davranışınız neden olduysa, bundan ders çıkarabilir ve daha güçlü ve daha akıllı bir şekilde yolunuza devam edebilirsiniz.


Psikolog
Yazar
Psikolog Begüm
Seans Ücretleri
  • Görüntülü1100.00 TL
  • Sesli1050.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul