Boşalma Denetimi Nedir?  | Terapi Evreni
Boşalma Denetimi Nedir? 

Daha önce erken boşalma ve bunun psikolojik boyutları ile ilgili blog yazısında erken boşalmanın ne olduğunu, sebeplerini, etkilerini detaylı olarak ele aldık. Bu blog yazısında ise boşalma denetimini sağlayabilmek adına bu problemi yaşayan kişiler için oldukça etkili olacak ve çok iyi hissettirecek bir kaç teknikten bahsedeceğiz.

Boşalma Denetimini Nasıl Kontrol Edebiliriz?

Öncelikle şu konuyu mutlaka netleştirmeliyiz ki; performans kaygısı ile sekse başladığınız zaman boşalma süresini muhakkak kısaltmış oluyorsunuz. Performans kaygısını bir kenara bırakmak ve sonuca odaklanmamak gerekir. Süreçten keyif almaya çalışmalısınız.

Diğer konu ise; partnerinizi iyi hazırlamalısınız. İki kişinin de istekli olması burada oldukça önemli.
Eşinizle birkaç egzersiz denemeleri yapabilirsiniz. Örneğin; trafikte olduğunuzu ve sarı ışık yandığında kırmızı yanacağı için yavaşladığınızı düşünün. Yani; cinsellik esnasında sarı ışığın yandığını fark ettiğiniz an kendinizi durduramazsanız eğer boşalma denetimini gerçekleştiremezsiniz. O an bu hissi tanıdığınızda pozisyon değiştirerek, başka noktaya odaklanarak veya partnerinizin daha yavaş olmasını isteyerek bu demetimi kontrol edebilirsiniz.
Eğer, misyoner pozisyonu tercih ediyorsanız burada kaslarınızın konumu nedeni ile boşalma daha hızlı gerçekleşebilir. Partnerinizle birlikte karar vererek  gidilecek pozisyon değişiklik sizi daha kontrollü bir hale getirirken sizin için sarı ışık yandığında ise kendinizi kontrol edebilmenizi sağlayarak süreci uzatmaya fayda sağlar.
Elbette bu egzersizleri yaparken keyif almaya bakmanız çok önemli. Eğer korkuyla sadece tekniklere ve çeşitli egzersizlere odaklanırsanız cinsellik sizin için sadece bir yükümlülük ve bir er meydanına dönüşür ve  bunu hiç istemeyiz. Bu egzersizlerden önce gerçekten size erken boşalma tanısı konuldu mu buna odaklanmalısınız. Eğer tıbbi olarak böyle bir teşhis aldıysanız boşalma denetimini öğrenerek cinsel hayatınızı çok daha keyifli bir hale dönüştürebilirsiniz.


Psikolog
Yazar
Psikolog Selen
Seans Ücretleri
  • Görüntülü1100.00 TL
  • Sesli1050.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul