Çekici ve Cazibeli Olmak! | Terapi Evreni
Çekici ve Cazibeli Olmak!

Fiziksel olarak güzel olmak demek, çekicilik anlamına gelir mi?
Güzellik veya yakışıklılık tanımımıza uyan her birey, cazibeli midir?
Çekici olmak demek, güzel ve yakışıklı olmak demek midir?
Bir kadın güzel ise çekici, bir erkek yakışıklı ise çekici(mi)dir .

Toplumumuzda en çok karıştırılan kavramlardan biridir güzellik ve çekicilik. Fakat güzel olmak ve çekici olmak ya da güzel olmak ve cazibeli olmak oldukça farklı kavramlardır.
Güzellik algı meselesidir ve göze hitap eden bir olgudur. Oldukça özneldir ve herkesin güzellik tanımı ve güzel olanı ayırt etme kriterleri kendisine aittir. Bu yazıda güzellik değil, cazibeli ve çekici olmak üzerine konuşacağız.

Nasıl çekici olunur?

Öncelikle çekici olmak ve etrafınızdaki insanlara bu enerjiyi yaymak için en önemli unsur pozitif enerjidir. Çevrenizde istemediğiniz kadar bir şeylerden yakınan, mütemadiyen negatiflikle beslenen, şikayetçi, mutsuz insanlar var ve siz buna çok alışmış olabilirsiniz. Bir anlamda etrafınızdaki tüm negatiflik yüklü kişilere bağışıklık geliştirmişsinizdir ve artık onlardan etkilenmezsiniz. Fakat tüm bu kişilerin içinde her şeye rağmen etrafına pozitif enerji yayan o bir kişiyi  bile hemen fark edersiniz ve o kişinin enerjisi çok dikkat çekici olur. Sanki tüm dertler kendisinin omzundaymış gibi olan insanların yanında hayatı daha zorlaştırmak yerine gerçekçi bir pozitif enerjide olan kişiler çok çekici görünürler. Mağduriyet psikolojisinden çıkamamış ve ağzıyla kuş tutulsa mutlu olmayan, hayata dair herhangi ir  duruşu olmayan bir kadın tüm güzellik algılarına hitap ediyor olsa da ne yazık ki hiç çekici gözükmez çünkü çekiciliğin güzel olmakla hiçbir alakası yoktur ve sadece negatif yüklü birisi ile hayatı paylaşmak oldukça yorucudur. Bu nedenle ilk ve en önemli çekicilik özelliğine pozitif enerjiye sahip olmak diyebiliriz.

Örneğin daha çok çekici gözükmek isterseniz, daha çok gülümseyin. Gülümsemenin hem fiziksel hem de ruh sağlığımız üzerindeki etkisini artık bilim kanıtladı.Bunun yanında gülümsemenin ve pozitif enerjinin çekicilik üzerindeki etkisi de araştırıldı ve İsviçre’de yapılan araştırmalar sonucu görüldü ki; güçlü gülümsemeler yüzün daha çekici gözükmesini sağlıyor.Hatta mutu ve pozitif bir yüz ifadesi, göreceli olarak daha az güzel olarak tanımlanan yüzlerin de daha iyi ve çekici algılanmasını sağlıyor.Kısacası gülümsemek cazibeli olmanın en kolay yoludur : )

İletişim becerisi bir diğer çekicilik özelliklerindendir. Akıcı ve uyumlu bir iletişim her zaman çok cazip ve çekicidir. İnsan iletişim kurabildiği biri ile anlaşabilir. Uyumlu bir iletişim kurabildiğiniz biri sizde merak uyandırır ve onunla ilgili daha fazla şey merak edersiniz. Bazı çiftlerden ilk tanıştıkları gün birbirlerini yıllardır tanıyormuş gibi hissettiklerini mutlaka duymuşsunuzdur. Orada karşı tarafa çekici gelen ve ilişkinin en temelini oluşturmaya yarayan şey tamamen ilk anda kurulan ahenkli iletişimdir. Kadın sadece iletişimi erkekten beklememelidir. Çekici olan karşılıklı iletişim kurmaktır. Güzel olduğu için tüm her şeyin karşı taraftan gelmesini bekleyen bir kadın iletişim kuramaz. Hatta böyle düşünen kadınlar iletişimde hep adımı karşı taraftan beklediği için zaten çok uzun sohbetler de başlatamazlar. Bu her iki cins için de geçerlidir ve dikkat edilmelidir.

Zarif ve nezaketli olmak çekici olmak isteyen bireyler için üçüncü adımdır. Ne olursa olsun kabalaşmadan, karşı tarafı kırmadan, kelimelerin ve nezaketinizin gücünü kullanarak sorun çözebilme becerisi bir kadını çok cazibeli gösterecek önemli bir unsurdur. Özellikle erkeksi davranışlar sergileyen, küfür ve argo kullanan, sözlü yada fiziksel şiddet eğiliminde olan kadın çekicilik özelliğini git gide kaybeder. Bir erkek o kadını zamanla tıpkı bir hem cinsi gibi görmeye başlar ve bu durum ilişkideki paylaşımların dinamiğini bozabilir. Siz ona kaba davranmaya başlayarak aslında size nasıl davranması gerektiğini öğretmiş ve bunun için yöntem göstermiş olursunuz.  Böylece eşiniz de size gerçek bir kadın ve dişi gibi davranmak yerine erkeksileşmiş, tüm zarafetini kaybetmiş gözüktüğünüz için  sanki bir erkek arkadaşıymışsınız gibi davranmaya başlar.  Bunun bakımla, makyajla yada sadece kıyafetle bir ilgisi yoktur. Aura ile ilgilidir ve makyajla gizlenemez.
Elbette sadece ilişkide değil sosyal hayatınızda da zarif ve nezaketli olmayı elden bırakmamalısınız. Özellikle iş dünyasında aktif olan kadınlar zamanla zarafetini kaybeder. Bunun nedeni ise işle ilgili sürekli sorunlarla boğuşmasıdır. Erkeksileşmiş kadınlara dönüşmemek için hem sosyal, hem iş hem de özel hayatınızda zarif ve nezaketli olmayı unutmamalısınız.
Örneğin; özür dilerim ya da teşekkür ederim gibi cümleleri daha fazla kullanın. Bu cümlelerin mutlaka tılsımına inanarak söyleyin.

Unutmayalım ki; güzellik geçicidir ve güzel olan her şey zamanla değişebilir. Kalıcı ve asıl olan şey duygulardır. Yapılan araştırmalara göre , günümüzde görüntüden ziyade ruhların eşleşmesi ilişkilerde en çok aranan özellik olmaya başladı. Güzellik bir yere kadardır ve sizi sadece belli bir noktaya kadar ilerletir. Bir yerden sonra aura, cazibe ve kendinize yaptığınız yatırım önemlidir. Kendinizi geliştirmekten, öğrenmekten, yenilenmekten ve kendinizi sevmekten vazgeçmeyin. Olup biteni sorgulayan, meraklı, tek düzelikten çıkabilmeye çalışın. İşte o zaman zaten doğal olarak çekicilik ve cazibeli olmak gibi kavramlar zaten sizin çabalamadan sahip olduğunuz bir özelliğinize dönüşür.
 


Psikolog
Yazar
Psikolog Selen
Seans Ücretleri
  • Görüntülü1100.00 TL
  • Sesli1050.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul