Cinsel İsteğinizi ve Hazzınızı Beslenme İle Arttırmak İster Misiniz? | Terapi Evreni
Cinsel İsteğinizi ve Hazzınızı Beslenme İle Arttırmak İster Misiniz?

Adını Yunan aşk tanrıçası Afrodit’ten alan cinsel isteği, zevki ve performansı arttırmaya yaran herhangi bir besin veya ilaca  “afrodizyak” adı verilmektedir. Eski çağlardan beri afrodizyak içeren besinlerin gücüne inanılmış ve tüketilmiştir hatta bazı besinler belirli ritüellerle bile alınmıştır. Peki afrodizyak içeren besinler nelerdir? Madde madde sizler için açıklıyorum.

1)     MUZ

Muz, içeriğinde bulunan bufotenin sayesinde cinsel isteği ve hazzı arttırmasının yanı sıra zengin vitamin ve mineral içeriğiyle de kasların güçlenmesine yardımcı olur.

2)     BİBER (ÖZELLİKLE CHİLİ BİBERİ)

Özellikle chili biberinde daha çok bulunan kapsaisin kan dolaşımını hızlandırır ve afrodizyak etkisi yaparak cinsel performansın artmasına yardımcı olur.

3)     ZENCEFİL

Zencefil de tıpkı biberde olduğu gibi vücut kan dolaşımını hızlandırır ve bu özelliği sayesinde afrodizyak etkisi sunabilir.

4)     BAL

Bal içeriğinde bor minerali içermektedir. İçerdiği bu bor minerali kadınların temel seks hormonu olan östrojenin daha etkili kullanılmasına yardımcı olur.

5)     İNCİR

İncirin cinsel isteği arttırdığı düşünülen aminoasitlerce zengin olduğu saptanmıştır ama incirin cinsel hayatı düzenlemedeki en önemli rolü cinsel dayanıklılığı arttırmasında gizlidir.

6)     ÇİKOLATA

Çikolatanın seks hayatına etkisi ise dolaylı bir yoldan olmakta. İçerdiği mutluluk hormonları da dediğimiz serotonin ve feniletilamin iyi hissettrici özelliğe sahiptir ve mutluluk hissi dolaylı yoldan libidoyu arttırmaktadır.

7)     AVOKADO

Avokado hem kadınlar için hem de erkekler için cinsel isteği ve hazzı arttırmaktadır. İçeriğinde yüksek miktarda bulunan B6 vitamini erkeklerin testosteron üretimini arttırarak libidosunu yükseltirken, içeriğindeki yüksek potasyum miktarı da kadınların cinsel isteğinin artmasına yardımcı olmaktadır. 

 

 


Diyetisyen
Yazar
Diyetisyen Gizem Nur
Seans Ücretleri
  • Görüntülü500.00 TL
  • Sesli450.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul