Cinselliğe Dair Sırlar | Terapi Evreni
Cinselliğe Dair Sırlar

Daha önce çok kez duyduğunuz bir cümle bu başlık altında da geçerli olacak. Cinselliğe dair öğrenmeniz gereken ilk sır; ‘Kendini Tanı’.
Bu sefer kendi tanı derken aslında bedeninizi keşfetmeniz gerektiğinden bahsediyorum. Bedenini tanımak, cinsel organını tanımak, haz noktalarını tanımak çok önemlidir. Kişi bedenini tanımadığında ne yazık ki cinselliği tam anlamı ile yaşayamıyor.

İkinci sır ise; ‘Partnerini Tanı’. Partnerinizi nasıl tanıyacağınızı bilmiyor musunuz? O halde partnerinizin nelerden hoşlandığını keşfedin. Bunları partnerinize sorun ve cinsel anlamda tam olarak tanışın. Partneriniz görsel mi, dokunsal mı, işitsel mi bunları mutlaka keşfedin. Örneğin eğer partneriniz görsel ise giydiğiniz yatak odası kombinleri çok önemlidir ve libido artışını tetikler. Eğer partneriniz işitsel ise cinsellik sırasında sizinle konuşmak isteyebilir  veya gün içinde cinsellikle ilgili sizden bir şeyler duymak isteyebilir. Eğer dokunsal ise cinsellik başlamadan önce sizden masaj yapmanızı isteyebilir veya size masaj yapmak isteyebilir. Bu anlamda partnerinizi tanımak çok önemlidir ve cinsellikte haz almak ve haz vermek adına işinizi kolaylaştırır.

Üçüncü sır; ’Uygun Ortam Yarat’. Eğer siz partnerinizle sürekli iki arada bir derede yani acele bir şekilde cinsel ilişkiye giriyorsanız veya güvenli hissetmediğiniz bir ortamda ilişkiye giriyorsanız yaşanması olası cinsel problemlere katkıda bulunmuş olursunuz. İçeriye birisi girecek mi, kapı çalacak mı, çocuklar sesi duyacak mı gibi kaygılarınız varsa erken boşalma ya da boşalamama sorunu yaşayabilirsiniz. Loş ve keyifli bir ortam yaratın. Yatak odanızı cinsellik için verimli kullanın. Eşyaları ve kokuları kullanın. Cinselliği belli saat aralıklarına sıkıştırmaktan vazgeçin. Ertesi gün işe gideceğiniz için hızlıca bir boşalma yaşamaya ve cinselliği aradan çıkartmaya yani oldu bittiye kesinlikle getirmemelisiniz.

Dördüncü sır; ‘Odaklan’. Eğer cinsellik sırasında yarın hangi yemeği yapacağınızı, nevresimleri ne zaman yıkayacağınızı, ertesi gün toplantıda raporlayacağınız dosyanızı düşünürseniz o seksten keyif ve haz alamazsınız. Eğer o an da kalamıyorsanız gevşeme ve nefes egzersizleri yapmayı deneyebilirsiniz. Öncesinde ılık duş almakta odaklanmanıza katkıda bulunacaktır.

Beşinci sır; ‘Ön Sevişme’. En önemli sırlardan biridir. Ön sevişme olmadığında ne bedenen ne de ruhen cinselliğe hazır oluyoruz .Ön sevişme ile başlamayan seksler sadece bedenin fizyolojık olarak boşalma ihtiyacını karşılar ve asla ruhen bir cinsel tatminkarlık hissettirmez. Ön sevişme ile başlayan seks ise kişiye değerli hissettirir, orgazm olmanızı kolaylaştırır, bedeni ve ruhu sekse hazırlar yani ta doygunluk hissettirir aynı zamanda da cinsellik sırasında acı veya ağrı hissetmenize engel olur.

Cinsellik kalitenizi arttırabilmek için kullanacağınız bu 5 yöntem size yardımcı olacak ve daha kaliteli bir cinsel hayatınız olmasına katkı sağlayacaktır. Eğer bu yöntemleri daha önce dikkate almadıysanız bu yazıyı okuduktan sonra tekrar denemenizi tavsiye edebilirim. Böylece hem kendiniz hem de partneriniz için daha kaliteli bir cinsel hayatınız olmasına zemin hazırlamış olabilirsiniz.


 


Psikolog
Yazar
Psikolog Selen
Seans Ücretleri
  • Görüntülü1100.00 TL
  • Sesli1050.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul