Diyet Aslında Ne Demek? | Terapi Evreni
Diyet Aslında Ne Demek?

Birisi diyetteyim dediğinde herkesin aklına ilk gelen şey zayıflama amaçlı bir beslenme örüntüsüne girdiği. Peki, işin aslı gerçekten öyle mi?

Diyet kelimesi ilk olarak Eski Yunanca da “diatia” olarak gördüğümüz bir kelimedir. Eski Yunan zamanında “yaşam tarzı” anlamında söylenmekte olup günümüzde dilimize diyet olarak gelmiştir. Diyet demek yaşam tarzı veya beslenme tarzı demektir. Tüm dünyanın ve insanoğlunun yaşam tarzı da sadece zayıflamayla kısıtlı olamayacak kadar çeşitlidir.

Bir kişi diyet yapıyorum dediğinde aslında anlamamız gereken şey aslına kişinin yaşam ve beslenme tarzında düzenleme yapmaya başlaması olmalıdır. Bir kişi sadece fazla kilolarından dolayı da beslenme tarzında değişikliğe gitmeyebilir. Diyabet, hipertansiyon, kolestrol, gut, çölyak, laktoz intoleransı, alerji, tiroit, böbrek yetmezliği,… ve daha bir sürü hastalığın tedavisi için diyet düzenlenmektedir.

Sizlerde kendi yaşamınıza uygun bir beslenme tarzını hayatınıza almak için beslenme ve diyet uzmanınızla kendinizi hazır hissettiğiniz an tanışarak diyet yolculuğunuza ilk adımınızı atabilirsiniz.

 


Diyetisyen
Yazar
Diyetisyen Gizem Nur
Seans Ücretleri
  • Görüntülü500.00 TL
  • Sesli450.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul