Erkek ve Kadın Cinsel İlişkiden Nasıl Keyif Alır? | Terapi Evreni
Erkek ve Kadın Cinsel İlişkiden Nasıl Keyif Alır?

Karşılıklı zevk durumunun gözetildiği cinsel ilişkilerde her iki tarafın da cinsellikten keyif alması çok olağan bir durumdur. Karşınızdaki partnerinizin zevk almasını sağlayan en önemli unsur doğru zamanda doğru bölgeyi bulabilmekten geçer. Dikkat edilmesi gereken en önemli adım partnerinizin o an cinsel ilişkiye hazır olup olmadığını anlamak ve bundan sonraki aşamalara ona göre geçmektir. Bu durumdaki en önemli aşama bundan ötürü cinsellikle ilgili partnerinizle iletişim kurabilmektir.

• Cinsel ilişkide aslında bilinenin aksine erkekler de biran önce eylemde bulunmak istemezler. Heyecanlarının daha fazla artmasını ve bu sürenin uzamasını beklerler. Bundan dolayı cinsel beraberliğe geçmeden önce partnerinizin karşısında seksi danslar etmekten, yavaş yavaş soyunmaktan asla çekinmeyin. Bu durum hem size hem de partnerinize inanılmaz derecede heyecan verecektir.

•Karşınızdakine keyif vermek için tek yöntem cinsel birleşme değildir. Bundan dolayı cinsel bölgesi dışında keyif aldığı bölgeleri bulup ( örn; dudaklar, boyun, eller vb.) bu bölgeleri yavaşça okşayarak partnerinizin ereksiyon olmasını sağlayabilirsiniz. Kadınlar içinse önemli olan durum erojen bölgelerinin yani haz aldığı bölgelerin keşfedilip uyarılmasıdır. Ön sevişme süresini uzatarak önsevişmeye diğer keyif alınan bölgeler de dahil edin.(Örn: kulaklar, omuz, boyun, bel). Hazzı arttıran bölgelere daha fazla yoğunlaşın.

•Tek cinsel pozisyona bağlı kalmayın. Farklı odalarda ve farklı pozisyonlarda cinsel ilişkiyi deneyimleyin. Hatta bunun için farklı mekan ve o mekanda farklı cinsel pozisyonları seçen  türde oyunlar kullanabilirsiniz.

•Farklı roller denemeye başlayın. Örneğin ilk tanıştığınız gündeymiş gibi veya sevdiğiniz karakterler gibi davranıp ilişkiyi cazibeli hale getirin. Hayal gücünüzü kısıtlamayın.

•Birbirinize aşk, tutku sözcükleri fısıldayın. Bu durum deneme-yanılma ile anlaşılabilecek bir süreçtir. Örneğin partneriniz bu durumdan hiç hoşlanmayabilir. Fakat çok fazla da keyif alabilir. Bundan dolayı birbirinizi gaza getiren, iyi hissettiren aşk sözcüklerini birbirinizin kulağına fısıldayın.

Unutmayın cinsellik tek kişilik yaşanmaz. Bundan dolayı asıl keyif veren cinselliğin size de keyif vermesinden geçtiğini sürekli olarak vurgulayın. Bu uygulamalar kişiye keyif ve haz verir. Fakat bu kategorileri iki taraf da uyguladığı müddetçe.. Bu durumları birlikte uyguladığınız sürece cinsellik sizin için artık keyif veren o yanına kavuşacaktır.

 

 


Psikolog
Yazar
Psikolog Feyza
Seans Ücretleri
  • Görüntülü1100.00 TL
  • Sesli1050.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul