Eyvah Bayram Dönüşü Kilo Aldım | Terapi Evreni
Eyvah Bayram Dönüşü Kilo Aldım

9 gün süren bayram tatili sona erdi. Günlük hayata başladık. Bayram öncesinde güzel bir beslenme düzeniyle devam ediyorken dönüşte tartıya çıkalım dediniz. Tartıda kilo aldığınızı mı gördünüz? Asla paniklemeyin, yolculuk esnasında vücudunuzda ödem oluşmuş olabilir ya da gerçekten kilo almışsınızdır. Daha önceleri nasıl gittiyse yine aynı şekilde kilolar gidecektir. Hemen detokslara, açlık diyetlerine, su oruçlarına sarılmamalısınız. Tatil sonrası ufak tefek tüyolarla vücudunuzu sıkmadan, panikletmeden bayram öncesi ağırlığınıza çekebilirsiniz.

Öncelikle su tüketiminizi arttırmakla işe başlamalısınız. Tatil dönüşü artan su tüketimi bu süreçte vücudunuzda oluşan ödemin daha hızlı atılmasına yardımcı olacağı gibi aynı zamanda da yağ yakımınızı hızlandıracaktır.

Öğünlerinizde çiğ sebzelerden oluşan salatalara yer vermelisiniz. Öğünlerinizde yerini alacak olan salata kaseleri hem içeriğindeki su oranı sayesinde ideal kilo aralığınıza inmenize yardımcı olacakken hem de midenizde doygunluk hissine yardımcı olacağı için iştah kontrolünüzü daha kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Tek öğün beslenmemelisiniz. Tatilde çok yedim artık tek öğün beslenmeliyim düşüncesine girmemelisiniz. Eğer tek öğün beslenirseniz vücudunuz bir noktadan sonra aldığınız enerjiyi kendi metabolizması için yetersiz görecektir. Bu yüzden de kısa bir süre içerisinde yediğiniz her besini metabolizmanız yağ deposuna dönüştürmeye başlayacaktır.  Günlük rutin öğün dağılımınıza devam etmelisiniz.

Fiziksel aktiviteyi arttırabilirsiniz. Tatil dönüşü yaptığınız ufak yürüyüşler bile ideal ağırlığınıza daha kolay dönmenize destek sağlayacaktır.

Ve asla stres yapmamalısınız. Bu kilolar geldi, gitmeyecek mi, vs bu düşünceler sizi sadece stres altına alacak ve kilo vermenizi zorlaştıracaktır. Derin bir nefes alın ve kendinize inanın. Enerjinizi yüksekte tutmalısınız. İç benliğinizde güzel bir enerjiyle çıktığınız bir yolda isteyip de elde edemeyeceğiniz hiçbir şey olamaz.


Diyetisyen
Yazar
Diyetisyen Gizem Nur
Seans Ücretleri
  • Görüntülü500.00 TL
  • Sesli450.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul