Farkındalığı Yüksek Olmak Bir Lanet Midir? | Terapi Evreni
Farkındalığı Yüksek Olmak Bir Lanet Midir?

Bu soruya “Evet,keşke insanların  içini,kötü niyetlerini göremesem.”diyorsanız yazıyı okumaya devam edin çünkü bu yönetilemeyen bir farkındalık anlamına gelir.Farkındalık,yönetebildiğiniz takdirde bir ödül,aksi halde ise lanettir.Bu yazımdan yola çıkarak hayatınızda bazı değişiklikler yapabilir, insanlara duyduğunuz öfkenin yerini olumlu duygularla doldurabilirsiniz.

Neyin farkındasınız?

Önce kendinizin farkında olun! Siz kimsiniz?Hayatınızın amacı nedir?Kaç kişinin yanında sizsiniz?Kendi yanınızda siz misiniz?

Bir insansınız.İnsanın varoluşundan ne kadar haberdarsınız?Zihninizdeki “insan” imajinasyonu nedir?

İnsanın iki temel güdüsü vardır.Ölüm ve cinsellik.Ölüm dürtüsü hayatta kalma çabası,cinsellik dürtüsü ise her eyleminizdeki hayat enerjinizdir. Arzularınız,yaşama isteğiniz,soy devamlılığı amacınız cinsellik dürtüsünden doğar.

Hayatından hiç memnun olmayan bir insanı ölümle burun buruna getirirseniz,hiç düşünmeden hayatta kalmak için ciddi bir mücadele verecektir.İnsan tehdit altında hissettiğinde ölüm dürtüsü ile saldırganlaşır.Bu sadece fiziksel de değildir.Duygusal tehdit ve hayatında doyumsuzluk hisseden kişi de öfkeli ve saldırgan tutumlar sergiler.İnsan doğuştan kaygılı ve bencildir. Seni seviyorum dediğinizde bile aslında sevilme talebinizi aktarıyorsunuzdur. Sen de beni sev diyorsunuzdur.Aslında sevmek işteş bir eylem değildir.

Belki travmatik bir çocukluğunuz var,bir çok hikayeniz var,ancak her insanın bir hikayesi var.Kimse bunlara sığınırak size yapılan haksızlıktan kendisini aklayamaz.Ama siz de affetmek zorunda değilsiniz.Bu durumlarda insanların niyetleri,”kötü” oluşları sizi derin bir hayal kırıklığına uğratıyor olmalı çünkü “iyi insan” imajinasyonunuza uygun değiller.Bütün insanlar kötü şeyler düşünüp yapabilir.Geçmişte yapılan deneylere baktığımızda tesadüfi seçilen insanların uygun zeminde ne kadar acımasız olabildiğini kanıtlayabiliriz.Her insanın içinde herkesten gizli karanlıklar vardır bildiği ya da bilmediği.

İnsanlar sizin hakkınızda konuşabilir,saygısızlık yapabilir,insanlar aldatabilir,insanlar sizi hayal kırıklığına uğratabilir.Ben kimseye bunları yapmadım bunları hak etmiyorum diye düşünürseniz o insanlarla kalmayı,hayatınızda tutmayı tercih etmeyebilirsiniz.Sizi mutlu edecek kişilere,detaylara ve ana odaklanmak yerine öfkenize ve hayal kırıklıklarına odaklanırsanız her gününüzün kötü geçmesi için bir sebep bulabilirsiniz.

Sizin duygularınız sadece sizi ilgilendirir.Size olumsuz duygular yaşatan kişileri hayatınızdan çıkarmak da sadece sizin yapabileceğiniz bir seçimdir. Hayat karşınıza birçok yol ve kişi çıkartıyor. Olumsuzu görebildiğiniz için olumsuzu yaşamak zorunda değilsiniz.Olumsuzları karşınızdaki insanın karanlık tarafına, olumluları kendinize alın. Hayatınıza sihirli dokunuşu sadece siz yapabilirsiniz.

İnsan iyi ya da kötü değil, iyi ve kötüdür.


Psikolog
Yazar
Psikolog Pelin
Seans Ücretleri
  • Görüntülü1100.00 TL
  • Sesli1050.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul