Geçmişin İzleri | Terapi Evreni
Geçmişin İzleri

Yaşanmış her durum bizleri etkilemeyen ve değiştiren yapılara sahiptir. Kişiliğimizi, bakış açımızı , yaşam felsefemize kadar etkisi vardır. Örneğin; Aldatmak konusunu ele alalım. Aldatılan insanlar ve aldatılmayan insan arasında fark var mıdır ? Hepinizin evet dediğinizi duyar gibiyim. Gelin birlikte bu farkları birlikte alalım.

 

           Aldatılan kişiler, karşısındaki partnerine olan inancı, güveni yoktur. Sürekli şüphecilik ve kontrolsüzlük seviyesinde ilişkisini yürütmeye çalışırlar.Sözlü şiddetin fazla olduğu, seslerin yükseldiği , birbirini kırmaktan korkmayan iki insanın konuşma biçimi haline dönüşür ilişki.

 

Aldatılmamış kişiler, güven ve inanç konusunda partnerlerine sadıklık gösterirler. İlişkileri zedelenmemiştir ve sağlıklı ilişki sürdürürler.

 

Yaşadığımız olaylara ve durumlara göre davranışlarımız da değişiklik göstermektedir. Ne kadar çok aynı sorunları yaşamış da olsak (aldatma,ayrılma,ölüm vb) herkesin bu olaylar karşısında gösterdiği hassaslık birbirinden farklıdır. Herkesin belirli bir limiti vardır. Kimi insanlar yaşadıkları olayları hemen adapte edebilecekken, kimi insanda bu daha uzun sürede görülebilir.

 

Gelecek geçmişten izler taşıyarak ilerler. Yaşanılan bir yere kaybolmaz, silinmez veya yok olmaz. Sadece zamanla adapte olur. .

 


Psikolog
Yazar
Psikolog Funda
Seans Ücretleri
  • Görüntülü1400.00 TL
  • Sesli1400.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul