Gerçekten DEHB Uyumlu Bir Partnerin 3 İşareti | Terapi Evreni
Gerçekten DEHB Uyumlu Bir Partnerin 3 İşareti

Gerçekten DEHB Uyumlu Bir Partnerin 3 İşareti

ANAHTAR NOKTALARI

  • DEHB'si olan kişilerin romantik veya başka türlü ilişkiler bulma ve sürdürmede zorluk yaşaması yaygındır.
  • Gerçekten DEHB uyumlu bir ortaklık, yapı ve destekten daha fazlasını gerektirir.
  • Diğer temel nitelikler arasında hayranlık, gerçek ilgi ve güçlü yönlere dayalı bir bakış açısı yer alır.

DEHB'li kişilerin hikayeleri vardır.

DEHB'yi ve diğer nörogelişimsel koşulları benzersiz kılan şey, bunların yaşamın erken dönemlerinde yani beyin gelişirken başlamasıdır.

Bu nedenle, çoğu zaman ilk anılardan bazıları daha az zeki veya daha az sevildiğini hissetmekle ilgilidir. Her yıl okulda, işte ve tabii ki ilişkilerde utancın daha fazla versiyonu gelecek.

Bir yetişkin dikkatsizliği, hiperaktiviteyi veya dürtüselliği hatırlamasa bile bunu hatırlayan bir öğretmen, ebeveyn veya karne vardır.

DEHB gibi bir şeyi ve onun geçmişini küçük yaştan itibaren taşıdığınızda, bu yük ağırlaşır.

Bu, kırklı yaşlardaki depresif bir dönemden farklı.

Buna göre DEHB, ilişkiler söz konusu olduğunda dikkatsizlik, hiperaktif veya dürtüsel olmanın bariz sosyal yansımalarının ötesinde bir dizi farklı zorluğu da beraberinde getirir.

İnsani gelişmenin bu döneminin ne kadar hassas olduğunu vurgulamak önemlidir. Herhangi bir zehir gibi, sürekli olarak başarısızlığa, utanca ve cezaya maruz kalmanın kalıcı sonuçları olabilir.

Bunlardan en önemlisi yoğun duygulara yatkınlıktır . Ve kendiniz de dahil olmak üzere insanları sürekli olarak hayal kırıklığına uğrattığınızı hissetmek.

Anlaşılacağı gibi, DEHB'li kişilerin her türlü ilişkiyi bulması ve sürdürmesi zor olabilir .

Araştırmalar DEHB'li kişilerin DEHB'si olmayan kişilere göre daha fazla ilişki sorunu yaşadığını ve ilişkiden daha az tatmin olduğunu gösteriyor.

Yani evet, DEHB'lilerin bagajları olabilir. Ama herkes bunu yapıyor ve bunda sorun yok. DEHB ilişkiyi bozan bir DEĞİLDİR. Hiç de bile!

Tam tersine, doğru koşullar sağlandığı takdirde DEHB bir ilişki için değerli bir varlık olabilir.

Bu nedenle, ister romantik bir partner ister yakın bir arkadaş arıyor olun, DEHB uyumlu bir kişiyi tanımlamak kritik bir beceridir.

Bu belirteçler kim olduğunuza ve DEHB profilinize bağlı olacaktır, ancak iyi bir başlangıç, her gün yataktan kalkıp okul veya iş gibi gitmesi gereken yere giden biridir. Ödev yapmak ya da faturaları ödemek gibi yapmaları gereken şeyleri yapıyor. Yerleri oldukça zamanında alıyor. Duruma biraz yapı getiren biri.

Ancak istikrar iyi ve yararlı olsa da yeterli değildir. Daha derin bir sabır, anlayış ve şefkat olmadan ilişki muhtemelen ancak bir yere kadar ilerleyebilir.

Aşağıdaki işaretler, partnerinizin sahip olması gereken bu nitelikleri tespit etmenize ve gerçekten DEHB dostu bir eşleşme bulup bulmadığınızı ölçmenize yardımcı olabilir.

Özünde bu kişi DEHB'nizi seviyor. Bu sadece sorun değil. Bu iyi bir şey. Senin bu özelliğini seviyorlar .

DEHB beyninizin hayatlarını nasıl iyileştirdiğinin tadını çıkararak, nasıl düşündüğünüzü ve dünyaya nasıl yaklaştığınızı takdir ediyorlar.

Bu, patlamaları, anahtarları ön kapıda bırakmayı ya da yetişebilmeniz için bir filmi sekizinci kez geri sarmayı sevdikleri anlamına gelmez ; ancak bu tuhaflıkların sizin hakkınızda ne anlama geldiğini seviyorlar. Bu şekilde dinamik, yaratıcı ve akıllısınız.

Başlangıçta DEHB'nizin olmamasını diliyorlar. Verimli bir ilişkinin, özgüvenin ve kendinizin en iyi versiyonunu yaşamanın anahtarı budur .DEHB ile ilgili deneyimlerinizi ve ilk anılarınızı, bunların sizi nasıl etkilediğini paylaşacak kadar güvende hissetmeniz çok önemlidir.

Bir partner, neler yaşadığınızı ne kadar çok bilirse, neden düşündüğünüzü, hissettiğinizi veya bu şekilde davrandığınızı veya kimliğinizi kaybetme konusunda sizinle dalga geçmenin ne kadar incitici olduğunu o kadar iyi anlayabilir.

Bir ilişkideki bu tür farkındalık, yanlış anlamaları hafifletebilir, tartışmaları önleyebilir ve partnerinizin hayal kırıklığına uğramak veya kırgın olmak yerine size yardım etmesi için kapıyı açabilir. DEHB'nizin geçmiş ve şimdiki yükünü hafifletmek.

Sizi yakından dinleyen, sorular soran ve gerçekten daha fazlasını öğrenmek isteyen birini arayın.

Kendinizi Onların Gözünden Seviyorsunuz.

DEHB'li kişiler için kendinizi iyi hissetmek gerçek bir zorluk olabilir. Nörotipik bir dünyada yaşamanın acı verici bir yan etkisi.

Bu kişinin sizi nasıl gördüğü nedeniyle kim olduğunuzu beğendiğinizi fark ederseniz, bu çok büyük bir şey.

Bu, harika olduğunuzun tüm küçük yönlerini fark ettikleri ve size bunları hatırlattıkları anlamına gelir. Tembel, riskli veya eksik olduğunuzu varsaymıyorum. Daha çok takdir ediyorlar, daha az eleştiri yapıyorlar.

Bu kişi büyük olasılıkla DEHB hakkında bilgi edinmek ve (zor zamanlar olsa bile) içinizdeki iyiliği görmek isteyecektir. Bu da aynısını kendiniz için yapmanıza yol açabilir.

İlişkiler için basit bir formül olmasa da, bu yol işaretleri sağlıklı, DEHB uyumlu bir ortaklığın temellerine yaklaşmanıza yardımcı olabilir. İyileştiren, özgürleştiren ve sizin için mümkün olan bir şey.

Hak ettiğiniz türden bir aşk veya hikaye.

 


Psikolog
Yazar
Psikolog Begüm
Seans Ücretleri
  • Görüntülü1100.00 TL
  • Sesli1050.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul