Ginsengin Seks Hormonları Üzerine Etkisi | Terapi Evreni
Ginsengin Seks Hormonları Üzerine Etkisi

Uzak doğu ülkelerinde yabani olarak kendiliğinden yetişen bir bitki olan Ginseng, Çinliler tarafından 5000 yıldan beri fiziksel ve zihinsel enerjiyi harekete geçirmek için kullanılmaktadır. LDL(kötü) kolestrolü düşürmede, kan dolaşımı arttırmada, kanserli tümörlerin büyümesini engellemede, tansiyonu normalleştirmede ve bağışıklığı kuvvetlendirmede ginseng kullanılmaktadır.

Tüm bu özelliklerinin yanı sıra ginseng bitkisinin cinsel fonksiyonlar ve seks hormonları üzerine de etkileri bulunmaktadır. Cinssel fonksiyonu arttırmadaki ilk sebebi vücudun fiziksel ve zihinsel yorgunluğunu almasından kaynaklıdır. Aynı zamanda ginseng afrodizyak olarak görülmekte olup kullanan kadınlarda cinsel isteği arttırdığına dair sonuçlar elde edilmiştir. Erkeklerde ise ginseng kullanımında cinsel performanslarında artış saptanmıştır yapılan çalışmalar sonucunda. Yapılan bir diğer çalışmada ise menopoz sonrası dönemde düzenli olarak ginseng kullanan kadınlarda seks hormonlarının salgı düzeyinin arttığı, menopoz etkilerinin azaldığı ve psikolojik ve fiziksel olarak sağlığın güçlendiği görülmüştür.

Tabi ginsengi kullanırken bir uzman kontrolünde ve onun önerdiği dozda alımı da oldukça önemlidir. Ginsengin olası yan etkileri de görülebilmektedir. Bu yan etkilerden bazıları şunlardır; hipertansiyon, kronik uykusuzluk, sinirli ve gergin ruh hali, kadınlarda meme ağrısı, anormal vajinal kanama. Kullanmadan önce mutlaka uzmana danışmanız gereken ginsengi uzman kontrolünde kullandığınızda cinsel fonksiyonlarınızda artışı sizler de görebilirsiniz.


Diyetisyen
Yazar
Diyetisyen Gizem Nur
Seans Ücretleri
  • Görüntülü500.00 TL
  • Sesli450.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul