Hacamatın Özel Perhizini Duymuş Muydunuz? | Terapi Evreni
Hacamatın Özel Perhizini Duymuş Muydunuz?

Vücuttaki kan akışı hızlandırılarak birçok hastalığa iyi geldiği söylenen aynı zamanda dini boyutu da olan hacamat uygulamasından tam verim alabilmek için hacamat öncesi ve sonrasında yapmanız gereken kısa süreli bir perhiz vardır.

Bu perhizin amacı, hacamat esnasında kan akış yoğunluğunun ideal olmasını sağlamak, vücudu toksinlerden arındırma işlemi yapılırken vücudu yormamak ve hacamat esnasında olası bir beslenme kaynaklı rahatsızlık yaşamamanızdır.

Hacamat öncesi ilk kural, olabildiğince istirahat halinde vücudunuzu yormadığınız bir şekilde güne başlayıp yine kendinizi fiziksel olarak çok yormadan hacamat günü ilgili sağlık kuruluşunuza gelmeniz olacaktır.

Hacamattan 4 veya 5 saat öncesi yemek yeme işlemini kesmeniz yani 4-5 saatlik bir açlıkla yaptırmanız gerekmektedir.

Hacamat seansınızdan en az 24 saat önce hayvansal kaynaklı ürünleri tüketmemeniz gerekmektedir. Hayvansal kaynaklı ürünlerine; süt, yoğurt, ayran, kefir, kırmızı et, köfte, kıyma, tavuk eti, balık eti, yumurta ve peyniri örnek verebiliriz.

Hacamat sonrasında ise 2 saate kadar bir şey yememeniz sizin için faydalı olacaktır.

Hacamat sonrasında ise en az 48 saat boyunca yine hayvansal kaynaklı ürünlerden kısıtlanmış bir perhiz yaptırdığınız hacamattan en yüksek şekilde şifa görmenize yardımcı olacaktır.

Hacamat öncesi ve sonrası süreçte sirkeli su veya bal şerbeti içmek hacamattan aldığınız verimin artmasına neden olacaktır ancak bunları tüketmeden önce varsa hastalıklarınıza uygun olup olmadığını ilgili beslenme uzmanınıza sormanız gerekmektedir.


Diyetisyen
Yazar
Diyetisyen Gizem Nur
Seans Ücretleri
  • Görüntülü500.00 TL
  • Sesli450.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul