Hayatta İz Bırakan Kadın Olabilmek ! | Terapi Evreni
Hayatta İz Bırakan Kadın Olabilmek !Hayatta bir çok meslek grubunda çok başarılı olmuş,çok iyi eğitimlerden geçmiş olabilirsiniz.
Ya da çok iyi bir anne olmuş ,bir evin sorumluluklarını yerine getirmekte çok başarılı olmuş olabilirsiniz.
Dinamik,başarılı,hoş bir kadınsınız ama hala yalnızsınız ya da bir ilişkide yalnız mı hissediyorsunuz?
O halde siz karşı cinsin dilini henüz çözemediniz demektir.
Yaşam boyu hepimiz bir şeylerin peşinde koşuyoruz.Hayallerin peşinde koşan da var,ondan beklenenleri gerçekleştiren de..
Günün sonunda ,yaşamda iz bırakmakla ,belirsiz bir nokta bırakmış olmak noktasında çok fark olduğunu hepimiz artık biliyoruz.
Kendi hayatınızı iyi yönetebildiğinizi ve yeterince başarılı olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz.
Bu noktalarda başarılı olmuşken, ilişkilerinizde ve özel hayatınızda iz bırakan ve vazgeçilmez olan kişilik özelliklerine sahip olamamış olan bir çok kadından biri olduğunuzu mu düşünüyorsunuz?
Var olan mevcut ilişkinizde hatta hayatınıza bir şekilde girmiş ve çıkmış olan partnerinizin zihninde sizden bir iz bırakmak, vazgeçilmez olmak ve her zaman hatırlanır olmak için oldukça önemlidir.
Bu yazıda ;
‘hayatta iz bırakmak ne demek?,
iz bırakan olmak için izleyeceğiniz adımlar neler olmalı?,
vazgeçilmez olan kadınların özellikleri neler?,
ulaşılmaz kadın nasıl olunur?’’ konu başlıklarını inceleyeceğiz.

Vazgeçilmez kelime anlamı olarak; vazgeçmenin mümkün olmadığı, olmazsa olmaz olayların sıfat halidir.Yani lüzumlu olan, elzem olan anlamına gelmektedir.

Peki ,nedir bunun yöntemi?

Görüntü,makyaj,bakım vs bunların hepsi elbette ki güzel ve önemlidir ancak en önemli formülü karakterli olmaktır.Eğer bir tarzınız varsa ve kendi çizdiğiniz doğrultuda yürüyorsanız her zaman ulaşılmaz ve daha özgüvenli gözükürsünüz.Elbette her konuda fazla iddaalı olmak özellikle ego ile çalışan erkek mekanizmasında itici gözükür fakat bunu dengeli bir halde yaptığınızda oldukça fark yaratmış olacaksınız.Gerçekten karakterli ,kendi alanını yaratmış ve var olan alanda mutlu olduğunuzu hissettiren bir kadın olduğunuzda karşı cinse şunu düşündürürsünüz ;’ben bu kadını çok zor elde ederim,onu elde etmek  için acaba ne yapmalıyım?’

Bu kadınlar her zaman için kararlıdır.Aldıkları kararın arkasında durur,sınırları çok nettir ve çizgisiniz en baştan çizmiştir.Bir çok kadın bunu çok fazla ilişki içinde uygulayamaz,dolayısıyla sınırları ihlal edilmeye çok açıktır.Özellikle uzun zaman sonra bir ilişki kurduğunuzu ve onu kaybetmek istemediğinizi ,ondan çok hoşlandığınızı,onunla bir gelecek düşündüğünüzü hatta onsuz bir gelecek hayal etmediğinizi karşı tarafa belli ettiğinizde sürekli alttan alan taraf olursanız onun gözündeki değerinizi ve çekiciliğinizi ne yazık ki kaybedersiniz.

Bu noktada düşşüncelerinizi açıklamakla,kararlarınızı açıklamak arasındaki farkı anlamak çok önemi!!

Karar her zaman düşünceden önemlidir.İlişkinin sağlıklı olmadığını sadece kendi kendinize  düşünmek karalılık değil,bu ilişkiye yeterince şans verdik ve beni tatmin etmedi ve anladım ki ikimizin bakışı çok farklı.. diyebilmek kararlı olmaktır ve bazı şeyler netleşmiş analiz edilmiş uygulama aşamasına gelinmiştir.İşte bu noktada sizi gerçekten kaybettiğini anlayan partnerinizin gözünde vazgeçilmez olursunuz.

Rutinden çıkmak bir diğer önemli konu başlığımız.Rutin davranışlar,rutin tepkilerden çıkarsanız gerçekten karşı tarafta çok büyük bir etki bırakırsınız.

Asla her zaman müsait olmamalısınız! ‘bana gel,yemeğe çıkalım,tatile gidelim,yakınlaşalım,sinemaya gidelim,yürüyüşe gidelim,bir şeyler yapalım ….’gibi tekliflere asla ama asla her zaman müsaşt ve açık olmamalısınız.Unutmayın ki siz telefon elinizde ondan gelecek bir teklife evet demek üzere hazır ol pozisyonunda beklemiyorsunuz.Gelen teklifi değerlendirecek ve eğer ikna edilirseniz kabul edeceksiniz.Bunu yaparsanız ulaşılmaz ve iz bırakan olamazsınız.Unutmayın ki ,kendine ait bir alanı çizgisi,duruşu ve fikirleri olmayan kadın veya erkeğin iz bırakması mümkün değildir.

kelimenin tam anlamıyla ‘ulaşılmaz’ demek her istediğinde elde edememek demektir.Özellikle her aradığında telefonu açmamak,daha sonrasında dönüş yaparak o anda müsait olmadığınızı söylemek,önemli bir işiniz olduğu için gördüğünüzü ancak açamadığınızı şuanda müsait olduğunuz için dönüş yaptığınızı söylemek  ona onun dışında da bir takım meşguliyetleriniz olduğunu gösterecektir.Aksi taktirde kişi sizi cepte görmeye başlayabilir ve bu ilerleyen süreçte sizden uzaklaşmasına neden olabilir.Karşı cinse zaten çekici gelen çabalamaktır çünkü bildiğimiz gibi erkeklerde yaratılış ve evrimsel olarak bir avcı ruh mevcuttur.Siz her müsait olduğunuzda bu duyguyu ona yaşatamazsınız.Bu sebepledir ki ilk aylardaki ilgi git gide azalır,dolayısıyla ilişkilerde ilk 2-3 hafta kesinlikle referans alınmamalı.

Tepkilerinizi kontrol etmeli ve her zaman bir süzgeçten geçirmelisiniz.Sinirli,agrasif,sert ses tonuyla değil son derece zarif ve dişi bir şekilde ifade etmeli bağırmamalı ses tonunuzu ayarlamalısınız.Bu konu öfke kontrolü ve duygu durum kontrolü ile alakalıdır.Bunu yaparken zorlandığınızı asla hissettirmemelisiniz.Kendini kontrol ederek ve bazı durumlarda kendinizi tutabilerek rahatsız olduklarınızı soğuk kanlı ve kendine güvenen şekilde  dile getirirseniz son derece özgüvenli bir duruş sergilemiş olur  ve  iz bırakırsınız çünkü erkeğin hayatında muhtemelen daha önce hiç bu kontrollü tepkiyi veren bir kadın olmamış,genelde hep agrasif tepkiler görmüş ve erkeksi davranan öfke kontrolsüzlüğü yaşayan kişilerle karşılaşmış olduğunu hatırlamıştır.Kriz anında kontrollü davranmak sizi çekici kılar  ve elde edilecek partner konumuna taşır.

Bir erkek ona bağımlı ve zaafınız olduğunu anlarsa sizi ‘cepte’ olarak görecektir.Unutmayın her tartışma ve fevri hareket onu sizden uzaklaştıracak ve onu kaybetmemek adına saldırganlaştığınızı ona belli etmiş olacak.Çünkü siz meşgulsünüz ve sürekli karşı tarafı düşünecek kadar boşlukta değilsiniz.

Bunları bugüne kadar fark etmemiş ve gerçekten içinizden geldiği gibi davranmış olsanız da hala geç kalmadınız! Hemen şimdi bu adımları uygulayarak özellikle davranış değişikliği ile partnerinize bir soğuk duş etkisi yaratmış olacaksınız.Unutmayın,davranışlar düşünceye; düşünceler duyguya dönüşür.Bir anda davranışlarınızı değiştirirseniz kaybetme korkusu yaşatmış ve soru işaretleri oluşurmuş olursunuz.
Şimdi adın atın ve o eski kabul edilen rolleri değiştirin;ilişkinizi yani hayatınızı yönetmeye başlayın.

 


Psikolog
Yazar
Psikolog Selen
Seans Ücretleri
  • Görüntülü1100.00 TL
  • Sesli1050.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul