İlişki Memnuniyetinizi Keşfedin | Terapi Evreni
İlişki Memnuniyetinizi Keşfedin

İlişkinizin kalitesine dair bir puan verecek olsaydınız, bu kaç olurdu? İlişkilerimiz gerçekten sayısal bir değerle ifade edilebilir mi?  Eğer aklınızda bir sayı yoksa sizler için biraz durumu kolaylaştıralım ve Dr. David Burns’un Birlikte İyi Hissetmek kitabından alınan İlişki Memnuniyet Testini uygulayabilirsiniz.

 Testte verilen ifadeleri 1 ila 6 arasında puanlamanızı istiyoruz. 6 puan çok memnun olduğunuzu, 1 puan ise memnun olmadığınızı ifade ederken 1-6 arası ilişkinizi derecelendirmenizi istiyoruz.

İfadeler

Puanınız (1-6)

1.     İletişim ve Açıklık

2.     Tartışma ve Çatışmaları Çözme

3.     Sevgi ve Şefkat Derecesi

4.     Samimiyet ve Yakınlık

5.     İlişkideki Rolünüzden Memnuniyet

6.     Karşıdakinin İlişkiden Memnuniyet

7.     İlişkiden Genel Memnuniyet

 

 Puanlarınızı bir kenara not ettikten sonra tümünü toplayınız. Toplam elde ettiğiniz puana bakarak ilişkinizdeki memnuniyetinizi yordayabilirsiniz.

 0-10 Arası puanınız var ise ilişkinizden memnuniyetsizsiniz diyebiliriz. 41-42 arası puanınız var ise ilişkinizden memnun olduğunuzu ifade edebiliriz. Bu değer aralıklarında puanınızın yüksekliği ilişkinize dair memnuniyetinizin fazla olduğunu ifade edebilir. Sizde ilişkinize dair fikir yürütmek istiyorsanız bu testi yapabilirsiniz. Sonuçlardan memnun değilseniz ise sorunlarınızı çözmek için terapi alarak kendinize ve ilişkinize yardım edebilirsiniz. Bu süreçte sizlerle ilişkinizi iyileştirmek adına yardımda bulunmak isteriz. Terapi Evreni olarak sizinle bu yolculuğa çıkmak, ilişkinize dair objektif kararlar almanıza yardımcı olmak bizlere onur verecektir.

 Saygılarımla…

 

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul