İlişkide bedel ödemek/ödetmek nedir? | Terapi Evreni
İlişkide bedel ödemek/ödetmek nedir?

Her hayalin, almak istediğiniz en küçük hizmetin,içtiğiniz suyun bile bir bedeli vardır.

Her başarının, her amacın bedeli vardır.

Her seçimin bedeli vardır. Neyi seçmeniz gerektiğine ödeyeceğiniz bedelleri kıyaslayarak karar verirsiniz. Para kazanmanın bedeli vardır, çalışmamanın bedeli vardır. Evli olmanın ve bekar olmanın bedeli vardır. Her şey için ödenen bedel, evlilik için de ödenmelidir.

Bedel ödetmek soğuk bir söylem gibi gelebilir ama bunu her gün her an bir kahve alırken bile yaparsınız,bedelini ödersiniz. Evlilikte iki kişi de aynı bedeli ödemez ise denge bozulur. Siz evli bir insan olarak yaşayıp evliliğin bedelini ödüyor iseniz eşiniz de bunu yapmalıdır.İnsan bedel ödemek istemez, mecbur hissetmezse bedel ödemekten kaçar ancak bedel aslında bir emektir. İlişkiye verilen emek “Ben seçtiğim hayatın sorumluluğunu alıyorum” demektir. Hangi amaca ulaşmak için bedel ödediğini unutan kişi amaca giderken motivasyonunu kaybeder.

Evli olmayı tercih eden bir kişi bekar gibi hayatına devam edemez çünkü evliliğin bedeli bekarlığın avantajlarından vazgeçmektir. Bu sebeple sadakat bedelini ödemek istemeyen bir kişiye bu bedeli ödemezse bir aile amacına ulaşamayacağının hatırlatılması gerekir. Bedel ödemeyen kişi aynı hataya teşvik edilmiştir. Bu sebeple örneğin aldatan bir eşe ilk hatırlatılması gereken kaybedeceği eşi ve çocukları olduğudur. Bu durumda bu kişinin gerçekten kaybedeceğine inanması evliliğin bedeli olan sadakati ödemesi gerektiğini hatırlatır. Evliliğin avantajlarını unutan kişiye bunları hatırlatmak ödetmeniz gereken bir bedeldir.

Hata;bedeli olursa hata, bedeli olmazsa tecrübedir.


Psikolog
Yazar
Psikolog Pelin
Seans Ücretleri
  • Görüntülü1100.00 TL
  • Sesli1050.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul