İlişkilerde Kabul Etmemeniz Gereken 10 Şey | Terapi Evreni
İlişkilerde Kabul Etmemeniz Gereken 10 Şey

ANAHTAR NOKTALARI

  • Eğer insanları sırf yüzeysel, üstesinden gelinebilir şeyler yüzünden ortak olarak dışlıyorsanız, çok seçici davranıyorsunuz demektir.
  • Hiçbir partner veya durum mükemmel olmayacak. Mutlak idealinizden bazı farklılıklara razı olmanız gerekecek.
  • Ancak bazı şeyler tartışılamaz; kalıcı bir ilişkinin temelidirler.

1. Size saygı duymayan biri.

Karşınızdaki kişinin size, fikirlerinize, çabalarınıza saygı duymadığı bir durumu kabul etmeyin. Saygısızlık edilmek istiyorsanız, romantik ilişkinin dışında size bunu yapabilecek pek çok insan var.

2. Saygı duymadığınız biri.

Benzer şekilde, partnerinize saygı duymuyorsanız, ilişkiyi sonlandıracak kadar saygılı olun ve kişinin başka birini bulmasına izin verin.

3. Kişiliği sizinkiyle temelden uyumsuz olan biri.

Her iki kişiliğinizin de "en"lerini ve bunların temelde uyumsuz olup olmadığını düşünün: Her iki kişiliğinizde de en önemli olan, en zor olan ve en tuhaf olan nedir?

Her iki kişiliğinize ilişkin "en"leri ve bunların temelde uyumsuz olup olmadıklarını düşünün: Her iki kişiliğinizde de her biriniz için en önemli olan şey nedir, en zor olan nedir ve en ilginç olan nedir? Diğer taraftan, alışılmadık bir kişiliğe sahipseniz ve kişiliğinize gerçekten uyan ve onu takdir eden birini bulduysanız, o zaman samanlıkta iğne bekçisi bulmuş olabilirsiniz.

4. Sizi gerçekten anlamayan biri.

Anlaşılmamak, kendinizi başka bir gezegene inmiş gibi hissetmenize neden olabilir: çok yalnız, çok yabancılaştırıcı. Elbette partnerinizin sizi tanımasına yardımcı olmalısınız ve partnerinizin ESP'ye sahip olduğunu veya sizi Google'da aratabileceğini varsaymamalısınız. Ancak kim olduğunuzu anlatmaya çalıştıysanız ve partneriniz sizi hâlâ gerçekten anlamıyorsa ya da daha da kötüsü, sizi daha iyi tanımak için çaba sarf etmiyor gibi görünüyorsa, artık kendi tavrınızı değiştirmenin zamanı gelmiş olabilir. roket at ve başka bir yere git.

5. Çaba göstermeyen biri.

Çabadan bahsetmişken, sevgili biri en iyi karın kaslarına, en iyi kefale, en iyi moda anlayışına, en iyi hobilere ve hatta en iyi kişiliğe sahip olabilir, ancak eğer bu partner ilişkinin yürümesi için çaba göstermezse, neden zahmet edeyim ki?

6. Tam olarak müsait olmayan biri.

Bir ilişkinin yürümesi için, o kişinin aslında sizin için ulaşılabilir olması gerekir; bu, kişinin zaten evli olamayacağı, geçmişte veya şimdiki bir başkasına gizlice özlem duyamayacağı veya uyuşturucu gibi bir şeye bağımlı olamayacağı anlamına gelir.

7. Güvenmediğiniz biri.

"Beni aldatmadığından emin olacağım " demek bir ilişkiye başlamanın iyi bir yolu değildir. Her zaman dikkatli olmak ve tetikte olmak çok yorucu. Elbette, bir miktar cinsel gerilim ve entrika getirebilir . Ancak uzun vadede bir ilişkinin kaygı değil rahatlık getirmesi gerekir .

8. Tam ve dürüst bir şekilde iletişim kuramayacağınız biri.

Açık ve net iletişim, her türlü sağlıklı ilişkinin temelidir ve herhangi bir sorunu çözmenin ilk adımıdır.

"Birbirimizle gerçekten konuşamıyoruz ama bunun dışında evlilik harika " sözü sıklıkla duymadığınız bir şeydir. Açık ve net iletişim, her türlü sağlıklı ilişkinin temelidir ve herhangi bir sorunu çözmenin ilk adımıdır.

9. Gideceğiniz kişi olamayacak biri veya tam tersi.

Bir zamanlar, bir şeye çok sevindiğinde ya da çok üzüldüğünde ilk başvurduğu kişi en iyi erkek arkadaşı olan bir kadınla ilişkim vardı. Benimle evlenmeye çok istekli olduğunu ifade ettiğinde şöyle sormak istedim: "Düğüne davet edilecek miyim, yoksa arkadaşın beni temsil edecek mi?" Elbette, partnerinizin her şeyi olamazsınız ya da tam tersi olamaz. Elbette yine de arkadaşlarınızın, ailenizin ve başkalarının hayatınızın önemli bir parçası olmasını isteyeceksiniz. Ancak hayatınızda gerçekten heyecan verici veya gerçekten zorlayıcı bir şeyi paylaşmak istediğinizde, partnerinizin dışında başka birine gitme eğiliminiz olması iyiye işaret değil.

10. Güçlü bir bağ hissetmediğiniz biri.

Evlilik IKEA mobilyalarına benzemez. Parçaları alıp metodik bir şekilde birleştiremezsiniz çünkü birbirine uyması gerekiyormuş gibi görünüyorlar. Sonuçta ikinizin, hayatın karşınıza çıkardığı her şeye dayanabilecek güçlü bir doğal bağa sahip olmanız gerekir. Böyle bir bağlantı hemen mevcut olmayabilir; Güçlü bağlantıların gelişmesi zaman alır. Ancak bir noktada, bir süre denedikten sonra, bu çok güçlü bağlantının gerçekte asla gerçekleşmeyeceğini anlayabilirsiniz. Ve güçlü bağlantı derken, birbirine kelepçelenmeyi ya da başka türde fiziksel ya da cinsel bağlantıyı kastetmiyorum. Duygusal ve entelektüel bağın birleşimini kastediyorum çünkü ikiniz hayatta birçok şeyi birlikte yaşamak zorunda kalacaksınız ve yatağınızı her zaman yanınızda getiremeyeceksiniz.

 


Psikolog
Yazar
Psikolog Begüm
Seans Ücretleri
  • Görüntülü1100.00 TL
  • Sesli1050.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul