Kadın ve Erkeğin Oyun Alanı - Ön Sevişme | Terapi Evreni
Kadın ve Erkeğin Oyun Alanı - Ön Sevişme

Ön sevişme ,en temel tanımıyla aslında bedenin cinselliğe hazırlanmasıdır. Bizler ,nasıl ki spor yapmadan önce kaslarımızı ısıtıyor ve vücudu buna hazırlıyorsak aynı şekilde cinsel birliktelik yaşamadan önce de kendimizi buna hem ruhen hem de bedenen hazırlamamız gerekmektedir.
Genellikle ön sevişmeyi sanki kadınlar daha çok talep ediyor ve ön sevişmeden daha çok keyif alıyor gibi gözükse de, bu doğru bir bilgi değildir. Ön sevişme, hem kadınlar hem erkekler için sağlıklı ve tatmin edici bir cinsel ilişkinin ilk adımı olarak oldukça önemlidir.

Neden erkekler için de önemli?
Çünkü insan bedeninin cinselliğe ,kadın veya erkek ayırt etmeksizin bedensel olarak da hazırlanması gerekmektedir.Bu sebeple hem kadın hem erkek ön sevişme konusuna önem vermeliler.
Böylece hem bedenlerini hem de ruhlarını cinselliğe hazırlamış olacaklardır.

Ön sevişme nasıl olur? Kaç dakika sürer?

Ön sevişme mutlaka direkt olarak cinselliğin yaşanacağı konumda olmak zorunda değildir. Unutmayın, cinsellik sadece cinsel birleşme değildir ve aslında cinselliğe giden yolda yaptığınız her eylem cinselliğe dahildir. Çiftler birbirlerine masaj yaparak, dokunarak, bedenlerinin hassas bölgelerini keşfederek ön sevişme başlatabilir. Öpmek yine bir başka ön sevişme adımıdır ve oldukça önemlidir. Çiftlerin ortak kararı ile birlikte cinsel konular konuşmak, çeşitli görüntüler izlemek, birlikte duş almak tamamen çiftlerin tercihi ile şekillenerek cinselliğinizi de renklendirmeye yarar. Tüm bu davranışlar herhangi bir yerde başlayabilir ve daha sonra cinselliğin yaşanacağı yere doğru ilerleyerek sağlıklı bir cinsel birleşme yaşanabilir.

Süre konuşma konusuna gelirsek burada rakamlara takılmamak gereklidir. Sizin için bugün yaşadığınız  beş dakikalık ön sevişme oldukça fazla doyum hissettirirken ,ertesi gün yaşadığınız on beş dakikalık bir ön sevişme size aynı doyumu yaşatmayabilir. Siz kendinizin ve partnerinizin ortak olarak keyif aldığını ve cinsel birleşmeye vücudunuzun tam olarak hazır olduğunu hissediyorsanız bu süre sizin için ideal demektir. Dolayısıyla kaç dakika süreceğine tamamen siz, bedeniniz ve partneriniz karar vermelidir. Bu konuda sosyal çevrenizde dolaşan şehir efsanelerine kulak asmamalı ve kendi cinselliğinizi hem süre hem de tatmin olmak bakımıdan asla çevrenizdeki partnerlerle kıyaslamamalısınız.

Şunu da unutmamak gerekir ki;  kadınların erkeklerden daha uzun ön sevişmek istediği algısı var. Burada erkeklerin sonuç odaklı olduğu ve kadınlarında bu süreci uzatmak istemesi sebebi ile bu kalıplara takılmadan keyif almanızı önemseyerek cinselliğe odaklanmak gerekir. Zihninizde cinselliğin hiçbir aşamasında dakikalar ve sayılar olmasın. Kendinizi ana bırakın ve sadece anı yaşayın..


 


Psikolog
Yazar
Psikolog Selen
Seans Ücretleri
  • Görüntülü1100.00 TL
  • Sesli1050.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul