Kadında Aşırı Cinsel İstek Hastalığı | Terapi Evreni
Kadında Aşırı Cinsel İstek Hastalığı

  Nemfomani, aşırı cinsel istek hastalığı olarak bilinmektedir. Bu kişiler sürekli cinsel ilişki düşünür ve sürekli cinsel birliktelikler ve cinsellikle alakalı aktiviteler arasında yer alır. Aniden libido yükselişi olur bu durum da aşırı seks isteğini doğurur.

 

Belirtileri:

Röntgencilik, sürekli porno izlemek, çok sık mastürbasyon veya zorlayıcı mastürbasyon, siberseks, grup cinsel ilişki, teşhircilik Nemfomani belirtileri arasında yer almaktadır.

 

Nedenleri:

Fiziksel rahatsızlıklar ile alakalı olabileceği gibi psikolojik bozukluklar sonucunda da olabilmektedir.

 

Tedavi:

Psikolog, psikiyatrist veya cinsel terapist gibi deneyimli uzmanlar eşliğinde tedavi edilir. Uygun görülür ise ilaç tedavisi sürecine de başlanabilir.

 

Nemfomani’nin Zararları

Bireyin sosyal ve özel hayatını büyük oranda etkilemektedir. Çünkü birey sürekli seks düşünür ve tek isteği bir erkek ile sevişmek veya seks yapmaktır. Bu nedenle tek eşli uzun bir ilişki süreci olamaz aynı zamanda arkadaşlık ilişkileri de olumsuz etkilenir.

Cinsel yolla bulaşan hastalıkları kapması da oldukça yüksektir. Sürekli başka insanlar ile birlikte olmak kişinin hem sağlığını olumsuz etkiler hem de psikolojisini.

 

 

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul