Mastürbasyon Gerçeği-Kadınlar ve Erkekler | Terapi Evreni
Mastürbasyon Gerçeği-Kadınlar ve Erkekler

Kadınlar da mastürbasyon yapar!

Genellikle ergenlikte keşfedildiği düşünülen hatta erkeklere özgü olduğu sanılan kendine dokunmak, haz vermek aslında yaklaşık beş yaşlarında her çocukta yaşanan cinsel merak ile başlar. Ailenin tutumuna göre bakış açısı şekillenir. Genellikle erkek çocuklarına gülerek,eğlenerek,erkek olması hakkında çeşitli övgüler dizilerek cevap verilse de kız çocuklarına ayıp,günah,seni kimse almaz şeklinde açıklamalarla korkutularak cevap verilir. Bu doğrultuda da toplumda oluşan” erkekler mastürbasyon yapar,kadınlar yapmaz” inanışının yanlış ve sağlıksız olduğunu belirtelim.

Evli erkekler de mastürbasyon yapar!

Özellikle kadınlarda oluşan bir yanlış inanış daha var ki bu “Evlenince erkekler mastürbasyon yapmaz.”Bu inanışın sebebi; erkeklerin mastürbasyonu cinsel partnerin olmadığı yerde bir çözüm olarak kullanması ya da kadını buna inandırmasıdır. Bu tamamen yanlış olmasa da mastürbasyon ve cinsel ilişki birbiri ile çok farklı iki deneyimlerdir. Evli kadınlar da erkekler de mastürbasyon yapabilir. Ancak partneri reddedip cinsel isteğinizi bu şekilde karşılamaya ya da ertelemeye çalışıyorsanız ilişki bağlamında birtakım sorunlar olduğunu düşünebiliriz.

Kadınlar için matürbasyon nedir?

Ayıbı,yasağı bitmeyen bir toplum olduğumuz için ve kadının kadın olması ile ilgili “aydın” dediğimiz kesimin bile hala birçok sorunu olduğu için 30-40 yaş aralığında bulunan kadın danışanlarımdan çokça duyduğum bazı cümleleri paylaşmak istiyorum.

Kadın da orgazm oluyor mu?

Ben orgazm oldum mu hayatım boyunca emin değilim?

Bence benim cinsel sorunlarım var haz almıyorum ve istemiyorum.

Asla kendime dokunmadım,zarım bozulabilirmiş.

Bu cümleleri söyleyen insanları sanmayın ki eğitimsiz, bilakis hep eğitimli,kültürlü,güçlü kadınlar.Ancak bu konular bize çocukluğumuzda işlenir ve kadın olarak o tarafımızı açmaya,sormaya bile korkabiliriz.Kadın erkeği memnun etmek için varolmuş bir beden değildir. En az erkek kadar cinsel hayatınızdan keyif almalısınız.Vücudunuzu keşfedin. Kendinize bakmaktan ve dokunmaktan korkmayın. Kadın klitoral bölgeye doğru temas ve baskılar ile orgazm olur.Bunu mutlaka kendi başınıza deneyimleyin.

Mastürbasyonu cinsel ilişkide de kullanın!

Partneriniz ile birbirinize dokunun, bu sizin cinsel iletişiminizi,romantizminizi ve doğallığınızı arttıracak. En önemlisi de aldığınızı hazzı arttıracak. Erkeği yönlendirin,birçok erkek kadının klitoristen orgazma ulaştığını maalesef bilmiyor ve cinsel ilişki ile kadının orgazm olacağını sanarak verimsiz bir cinsel hayat yaşanmasına sebep oluyor. Bedeninizi tanıyın ve karşı tarafa tanıtın.

Orgazm olup olmadığınızdan emin değilseniz olmamışsınızdır. Bedeninizde yüksek seviyelerde zevk, ardından kasılmalar ve rahatlama hissetmeli, doygunluk yaşamalısınız. Bu doygunluk erojen bölgelerin acımaya başlaması değil, hassasiyeti anlamına gelir! Cinsel ilişki kadın zevk aldıkça ateşlenir, kadının istekli ve ne istediğini biliyor olması için de kendi vücudunu keşfetmiş olması gerekir. Bununla birlikte partnerinin de bencil sekse veda edip,kadının orgazmı ve cinsellik keşfi için çabalaması,ona haz vermesi mutlu bir ilişkinin şartıdır.

Orgazm ve mastürbasyon kadının da ihtiyacı ve hakkıdır. Partnerinizden ısrarla isteyiniz.


 


Psikolog
Yazar
Psikolog Pelin
Seans Ücretleri
  • Görüntülü1100.00 TL
  • Sesli1050.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul