Mutsuz Geçen Bir Günün Sebebi B12 Olabilir | Terapi Evreni
Mutsuz Geçen Bir Günün Sebebi B12 Olabilir

Güneş doğdu, yeni bir gün başladı ama sizin yataktan çıkmaya haliniz bile yok. Ellerinizde ayaklarınızda birden bir uyuşma oluyor. Yataktan kaktınız bir de baktınız ki denge kurmada sorun yaşadınız. Elinizi yüzünüzü yıkamaya gittiniz ama hiç haliniz olmadığı gibi bir de üşüme hali var üzerinizde. Aynadan kendinize bakınca cildinizde bir solukluk derinizde kuruluk da var. Dişlerimi fırçalayayım dediğiniz fırçanın değdi yerde bir sızı, ağız içinde yaralarda var. Neyse mevsim geçişindendir, diye düşündünüz belki de hazırlanmaya devam ettiniz. Saçlarınızı tararken tel tel dökülüyor saçlarınız. “Şu şampuanı değiştirmem lazım” diye geçirdiniz içinizden ve evden çıktınız. İşyerine geldiğinizde bugün yapacağınız işleri kafanızda planladınız akşama da toplantı var. Sıcaklardan mıdır nedir asla odaklanamıyorsunuz bir türlü. Toplantıya çıktınız yaptığınız işleri anlatmaya başladınız. O da ne? Hazırladığınızı düşündüğünüz yerleri unutmuşsunuz. Toplantıda tüm gözler sizin üzerinizde “Nasıl unutabilirim ben bunu?” diyorsunuz içinizden. Bu durum sizi çok sinirlendiriyor ne yapacağınızı bilemezken siz toplantı bitiyor toparlanmak için alıyorsunuz eve gelip sadece yatmak istiyorsunuz kendinizi tükenmiş hissediyorsunuz…

Yukarıda anlattığım hikaye ben dahil birçoğumuzun başına gelmiş bir olay değil mi? Peki size bu olaylar silsilesinin sebebinin vücudunuzdaki B12 vitamini eksiliğinden kaynaklandığını söylesem.. Evet, bir vitamin eksikliği diyip geçtiğimiz B12 kandaki değerleri düştüğünde bizlere; halsizlik,uyuşma hissi, denge sorunları, üşüme hali, ciltte kuruma, soluk ten, ağız içi yaralar, saçta dökülme, unutkanlık, depresyon, sinir ve odaklanma sorunları çıkartabilir.

Bu sorunları yaşadığınızı düşünüyorsanız veya yaşamak istemiyorsanız hemen bir B12 değerinize baktırmanız size fayda sağlayacaktır. Eğer eksikliği ortaya çıkarsa doğru beslenme sizin en büyük yardımcınız olacaktır.

 

 


Diyetisyen
Yazar
Diyetisyen Gizem Nur
Seans Ücretleri
  • Görüntülü500.00 TL
  • Sesli450.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul