O Doğru Kişi Mi? | Terapi Evreni
O Doğru Kişi Mi?

Kurmuş olduğumuz duygusal ilişkiler aslında daha ilk günlerinde bizlere ilişkinin gidişatı ile ilgili yüksek sinyaller vermektedir. Kişilerin ilişkinin daha ilk başında beklentileri, olaylar karşısındaki hal ve davranışları ilk sinyalleri vermeye başlar.

 

 

-İlişkide olduğunuz kişide ilk dikkat edilmesi gereken noktalardan biri size ilişki yaşayıp yaşamadığınıza dair net hisler hissettirmeyen kişilerdir. Bu kişiler genellikle size ilişki isteyip istemediğine dair net olmadığına biraz sürece ihtiyacı olduğu yönünde telkinler verirler. Flört dönemi dediğimiz dönem ilişki isteğimizden net olduğumuz karşısındakinden de net olmaya çalışma sürecidir. Eğer ki flört döneminizde ilişki isteyip istemediği konusunda net olmayan biriyle karşılaştıysanız bu kişi yaşayacağınız ilişkide de sürekli kararsızlıklarıyla sizin sürekli olarak belirsiz iniş çıkışlı duygular yaşamanıza neden olacaktır. Bundan dolayı daha flört dönemindeyken kişinin beklentilerini öğrenmek önemlidir.

 

 

-Birlikte zaman geçirmek, sizin için bir şeyler yapmak gibi durumlar için zaman yaratmaya çalışmak yerine size sürekli bahaneler mi buluyor? Bu kişilerle ilişki yaşamak anlamadan git gide kendinizi değersizlik döngüsünde bulmanıza yol açar.

 

 

-İlişkideki temel ihtiyacımız sevme ve sevilme ihtiyacı. Değer gördüğümüze dair sinyallerimizse sevildiğimize ve düşünüldüğümüze dair  sözcük ve eylemlerdir. Eğer ki partneriniz size kendinizi değerli ve özel hissettirmiyorsa doğru bir ilişkide olmadığınızın önemli bir göstergesi de bu olmaktadır.

 

-İlişkide olduğunuz kişi sürekli olarak kendisine karışılmasından hiç hoşlanmadığından ve özgürlük kelimelerinden bahsediyorsa bu tür karakterler de kişinin karakteriyle ilgili bilgi vermektedir. Özellikle bu tür karakterde olan kişiler için en önemli öncelikleri kendileridir. Başkalarının ilgi, istek ve ihtiyaçlarını dikkate almazlar.

 

-Yaşanılan ilişkiler kişilerde bazı sorumluluklar ile başlamaktadır. Eğer ki karşınızdaki kişi sorumluluk almaktan sürekli kaçınıyor ve tabiri yerindeyse elini her konuda taşın altına koymaktan çekiniyorsa bu kişiyle yaşayacağınız ilişki de sürekli sizin sorumluluk aldığınız feda üzerine kurulu yorucu bir ilişki olacaktır.

-İlişki doğası gereği kişiye iyi duygular hissettirmelidir. Elbette ki çatışmalar, mutsuzluklar da ilişkilerin geliştiricileridir. Fakat yüksek çoğunluklaiyi hissetmediğiniz bir ilişki doğru bir ilişki değildir.

 

-Partnerinizin aile ilişkileri de kişiyle ilgili sinyaller taşımaktadır. Kişi yaşamındaki ‘her’ kararı alırken ailesinin fikri olmadan karar verebiliyor mu? Yoksa her kararı birilerine bağımlı olarak mı alıyor. Bu da ilişkide yaşayabileceğiniz zorluklarla ilgili yüksek bir tehlike sinyali olmaktadır.


Psikolog
Yazar
Psikolog Feyza
Seans Ücretleri
  • Görüntülü1100.00 TL
  • Sesli1050.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul