Renklerin Beslenmedeki Önemi | Terapi Evreni
Renklerin Beslenmedeki Önemi

Renkler hayatımızın birçok yerinde etkilidir. Örneğin; yeşil ve mavi rengin insanı sakinleştirdiği, sarı rengin kişiye enerji kattığı şeklinde psikolojimize etkilerini sık sık duyuyoruz veya bir ürün pazarlarken algıyı çekebilmesi için firmalar yine renklerin gücünden faydalanıyorlar. Aynı şekilde beslenmede de renklerin önemi çok büyük. Gökkuşağı beslenme diye adlandırdığımız farklı renk besin gruplarından oluşan beslenme tipi vücudumuzun ihtiyacı olan günlük besin ögelerini almamızı sağlarken bir yandan da bizi birçok hastalığa karşı korumaktadır.

Bizlerin sağlıklı bir beslenme sürdürmek istediğimizde ihtiyacımız olan besinleri tek bir gruptan sağlayamayız. Bu yüzden seçili birkaç besini tüketmek yerine seçimlerin geniş  ve rengarenk olduğu besinlerin olması hem yiyecekleri zevkimize göre seçmemizi sağlayacak hem de herhangi bir besini sanki ilaçmış gibi düşünmemize engel olacaktır.

Gökkuşağı beslenmesinde listeyi en çok kaplayan besin grupları ise meyve sebzelerdir. Her bir farklı renkteki meyve sebzeler sahip oldukları rengin özelliklerini taşırlar ve vücudumuz için sayısız faydaları vardır.

Sizler için her bir renk grubundaki besinleri haftalık detaylı olarak ele alacağım. Birlikte hem gökkuşağı beslenmesinin ne kadar keyifli ve sağlıklı olduğunu hem de besinlerin sahip olduğu renklerinden kaynaklı bizlere sağladığı eşsiz faydalarını görmüş olacağız.
 

 


Diyetisyen
Yazar
Diyetisyen Gizem Nur
Seans Ücretleri
  • Görüntülü500.00 TL
  • Sesli450.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul