Ruh Eşinizi Nasıl Bulursunuz? | Terapi Evreni
Ruh Eşinizi Nasıl Bulursunuz?

İnsan varoluşu gereği eş bulmak amacındadır.Eş kelimesini burada evlilik bağlamında kullanmadığımı vurgulamak isterim.Aslında her zaman kendimize eş birini bulmak arayışındayızdır.Herkesin bir eşi mi var sorusu tartışmalıdır ancak eşini bulan insan evlenir ve “eşim”der,en azından öyle olmalıdır.Belki bu zamana kadar “ruh eşim”dediğiniz insanlar oldu,belki de şu an bir ilişki içerisindesiniz ve ruh eşiniz olup olmadığından emin değilsiniz.Öncelikle ruh eşinizi nasıl bulacağınızdan,sonra da bulduğunuzu nasıl anlayacağınızdan bahsedelim.

Ruhunuzun eşi,nasıl bir insan bunu en iyi siz bilebilirsiniz.Ama o biliş doğru mu yanlış mı bunu hiç düşündünüz mü?

Ruhunuza eş olacak birini görünce tanımak için, önce kendi ruhunuzu tanımanız gerekir.Ruhunuza eş olacak kişinin de nasıl özelliklere sahip olabileceğini siz onu tanımadan bilirsiniz.Ruhunuz nasıldır ve nasıl bir eş ister?Eğlenceli,maceracı,sakin,huzurlu,adrenalin ile beslenen,rutin ile mutlu olan...Önce kendimizi tanıyacağız,sonra da net bir şekilde istediğimizi bileceğiz.Burası neden çok önemli?

“Algıda seçicilik” kavramı birçok alanda, birçok konuda bize güzel örnekler sunar. Ruh eşini bulmak için de anahtarımız budur. Nasıl ki yeni bir araba alırsınız ve sahip olduğunuz arabanın aynısını trafikte görünce içinizde farklı bir his uyanır,daha aşina,daha tesadüf, daha sıcak bir his...İşte aynı şekilde kendi ruhunuzu bilirseniz ruh eşinizi bütün kalabalığın içinden seçer,onu görünce tanır,ve o sıcaklığı hissedersiniz.

Kendini tanımayan insan,yanlış kişileri ruh eşi zanneder ve ilişkiye inancını kaybetmeye başlar.Karşınıza hep yanlış kişiler çıkmaz,belki de anneniz/babanız gibi biriyle olmaktan korkarken hep onun gibi insanları”seçiyorsunuz”çünkü size aşina geliyor,belki de sadece sizin bir tercihiniz yoktur ve seçmek yerine seçenekler arasında sürükleniyorsunuzdur.Yapmanız gereken tek şey ne istediğinizi doğru bildiğinizden emin olmak!

İyi ya da kötü yoktur sizin için uygun olan vardır.Bir kişinin sosyal normlara uygun olması,aile ilişkilerinin iyi olması,işinin gücünün yerinde olması doğru kişi olduğu anlamına kesinlikle gelmez.

Ruh eşim olduğunu nasıl anlarım?

Yukarıda bahsettiğim kendini gerçekten tanımak kısmını başardıysanız ruh eşinizi ilk gördüğünüzde aşina olma duygusu olur.Kalabalığın arasından onu seçersiniz,size farklı görünür.Daha ilk anda hem heyecanı hem de rahatığı hissedersiniz.Fiziksel çekiminiz,yakınlığınız gözle görülebilir,bunu etrafınızdan duyarsınız.Hem onu yıllardır tanıyor gibi,hem de keşfedecek bir ülkeymiş gibi hissedersiniz.

Ruh eşinizle her şey daha kolaydır.Tartışmalar daha kolay çözümlenir,görünmeyen ve aşılmayan saygı sınırı vardır,ona iyi gelmek ve iyi gelmeyi arzulamak çift taraflıdır.Güç savaşlarına girilmeden gerçek duyguların,düşüncelerin olduğu daha sakin bir ilişki akışı vardır.

Birbirinizin en yakın arkadaşısınızdır.En çok eğlendiğiniz,en açık olduğunuz,konuşmadan da kendinizi anlatabildiğiniz kişidir.

Bu kişiyle beraberseniz şanslısınızdır,bu kişiyle beraber değilseniz daha şanslısınızdır çünkü sizin önünüzde keşfedilecek harika bir ülke var.

Sevgilerimle
 


Psikolog
Yazar
Psikolog Pelin
Seans Ücretleri
  • Görüntülü1100.00 TL
  • Sesli1050.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul