Sevişme Sanatı: Heyecanı Yiten Cinsellik İçin | Terapi Evreni
Sevişme Sanatı: Heyecanı Yiten Cinsellik İçin

Partneriniz ile uzun ve rutin ilişkiniz heyecan,seks,arzu alanına zarar vermiş olabilir.İlişki her zaman beslenmesi gereken,emek verilmesi gereken küçük bir çocuktur ve ihmal edilirse agresyon gösterir.Güzel bir seks hayatı çiftin birbirini tolere edebilmesi için,küçük olayları büyütmemek için her zaman en kestirme yoldur.

En büyük hata seks denince akıllara cinsel birleşmenin gelmesidir.Heyecanı ve zevki cinsel birleşmeden kaldırırsak oldukça manasız ve itici bir aktivite olarka zihnimize yerleşir.Bu da zamanla cinsle isteksizlik,heyecanın kaybolması,tahammülsüzlükler ve ilişkide çatırdamalara sebep olur.

Seks Nedir?

Arzulu ve uzun bir öpüşme sekstir.Tabi heyecanı yiten bir ilişkide öpüşmeler böyle olmaz,kısa ve sevecendir ya da yok denecek kadar azdır.Hiç istemeseniz bile kendinizi uzun bir öpüşmeye maruz bıraktığınızda libidonuzun yükseldiğinizi görebilirisiniz.

Partnerinizle karşı koltuklarda otururken birbirinizi arzu etmeyi beklemeyin,fiziksel temas çok önemlidir.Bu temas bazen kadınsı olmalı,bazen doğal ve şımarık olmalıdır.İlişkinizde de sekste de mizah çok önemlidir.Cinsellik ve mizahı ilişkinizde birleştirin,tabi bunu yaparken partnerinizi övecek göndermeler yapmanız da oldukça sağlıklıdır.

Bu konuyu konuştuysanız ve ilişkiniz için daha çok temas halinde olmaya dikkat ediyorsanız,yine de partneriniz sizden uzağa oturmayı tercih ettiyse kızmayın,karşı karşıya oturuyorsanız buna öfkelenip akşamınızı mahvetmek yerine uzaktan onu baştan çıkarak birkaç ufak hareket yapabilir ve bunu mizaha çevirebilirsiniz,siz mizaha çevirseniz ikinizin de aklında seks olacaktır.

Seks her zaman orgazma ulaşmak için yapılırsa görev algısına bürünürsünüz.Amaç karşılıklı zevk vermektir.Bazen sadece çiftlerin birbirine mastürbasyon yapması ya da birbirinizi izleyerek kendinize mastürbasyon yapmanız da sekstir.

Kendinize uygun pozisyonları seçerken haz dışında bir faktöre daha dikkat etmelisiniz.”Göz teması”Zayıflayan cinsel bağlar için sekste sarılmak ve göz teması besleyicidir.

Partnerinizi “evli” gibi değil “sevgili” gibi karşılayın ya da uğurlayın.Sevecen bir öpücükle değil ateşli bir öpücükle evden ayrılan kişi size bir an önce gelmeyi arzular.

Bazen tek taraflı orgazm seksi daha doğal yapar ve görev algısını bitirir.Zaman zaman bencil sekse karşılıklı olarak izin verin.

Partnerinizle seksi açık açık konuşun,ama konuşanın kendiniz olduğundan emin olun.Gerçek arzularınızı keşfetmek için konuşmaktan çekinmeyin.Ancak bu konuşmalar donuk,bir teori ile ilgili konuşuyor gibi yapılmamalı.Benliğinizin bilinmeyenlerini keşfetmek ve bunları özel bir kişiyle paylaşmak duygusal bir süreçtir.

Aynı yer,aynı pozisyon,aynı yöntemler her zaman konfor alanıdır.Konfor alanında heyecan olmaz!

Seks bazen bir anda hatta hiç aklınızda yokken,bazen de uzun sohbetlerden sonra duygusal çerçevede olmalıdır.Bir ilişki tek yönlü değil çok yönlü seks ile beslenir.Bazen duygusal,bazen baskın,bazen pasif,bazen spontane bazen de özenli hazırlıklardan sonra olmalıdır.

İnsanın yalnız bir duygu durumu yoktur.Seksin de bir tane olamaz.Eşinizle aynı ve sabit bir frekansta buluşup seks yapmayı bekliyorsanız bu tahmin ettiğinizden uzun sürecektir.Partnerinizle o anki frekanslarınıza göre o günün seksini bulun!

 


Psikolog
Yazar
Psikolog Pelin
Seans Ücretleri
  • Görüntülü1100.00 TL
  • Sesli1050.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul