Süper Seks İçin 13 Tutum | Terapi Evreni
Süper Seks İçin 13 Tutum

ANAHTAR NOKTALARI

 • Seks hakkında doğru tutuma sahip olmak enerji verici olabilir.
 • Seks hakkında etkili iletişim, gereksiz yere incinmeden ne istediğinizi söylemeyi gerektirir.
 • Cinsel sorunları olan çiftler, çözümü kolaylaştırmak için profesyonel yardım alabilirler.

Hayatta pozitif düşünmenin gücü hakkındaki tüm denenmiş ve doğru tavsiyeler seks için de geçerlidir. Tutumlar olumlu veya olumsuz olabilir. Diğer tüm insan uğraşlarında olduğu gibi sekste de birincisi seni yükseltir, ikincisi ise aşağı çeker.

Hayattaki pek çok şey gibi, bu tutumla ilgilidir.

Tutum değişikliğinin cinsel yaşamınızı gerçekten değiştirebileceğinden şüpheniz mi var? Bir deney deneyin. Örneğin, "Eşim soğuk olduğu için cinsel ilişki sırasında orgazm olmuyor" diye düşündüğünüzde, bu düşünceyi "Eşim ve ben birlikte, onun cinsel ilişki sırasında orgazm olması için neye ihtiyacı olduğu hakkında daha fazla şey öğrenebiliriz" şeklinde değiştirin .

Süper Seks İçin 13 Tutum

Doğru tutum enerji vericidir ve olumlu eylemler genellikle olumlu düşünceleri takip eder. İşte seksi sekse yönelik temel tutumlar:

 1. Bilgi . Bilgi cinsel güçtür. Toplumumuzun seksle ilgili bazı inançları yanlış bilgilendirmedir: İlişki sırasında orgazm olamayan kadınlar soğuktur. Çabuk boşalan erkeklerin yakınları sorunları vardır. Sevişme sırasında ereksiyonunu kaybeden bir erkek partnerine kızgındır.
 2. Cesaret . İyi seks biraz cesaret ister. Korku ve utanmanın cinsel davranışınızı sınırlamasına izin vermeyin . Başarısızlık korkusu, "aptalca" görünme, birinin veya partnerinin beklentilerini karşılayamama korkusu, çiftleri yeni teknikler denemekten, farklı pozisyonları denemekten veya gizlice arzuladıkları türden bir sevgiyi istemekten alıkoyabilir.
 3. Özgürlük . Gerçek cinsel özgürlük, "yapmalılar"ın zulmünden kurtulmaktır. Sevişmek "istekler" ile ilgilidir, "yapmalılar" ile değil. Siz ve eşiniz ne istiyorsunuz? Önemli olan budur, istemen gerektiğini düşündüğün şey değil.
 4. Katılım . En yoğun memnuniyet, partnerinizle birlikte olmaktan gelir. Performansınızı izlemekle meşgulseniz, harika seks yapmak için yeterince dahil olmayacaksınız.
 5. Güven. En iyi seks, iki kişinin birbirlerine karşı savunmasız olacak kadar güvende hissettikleri zaman olur. Kısıtlamalardan kurtulmak için, neredeyse herkesin partneri tarafından tamamen kabul edileceğinden emin olması gerekir.
 6. Cömertlik . Yaşamda olduğu gibi sekste de, verebilen ve paylaşabilen kişiler kendilerinin ve başkalarının deneyimlerini geliştirirler.
 7. İletişim . İstediğinizi gereksiz yere incitmeden doğru bir şekilde söyleyebiliyorsanız, etkili bir iletişimcisiniz. Bu, yatak odasında başka herhangi bir yerden daha önemli olabilir.
 8. Sevgi dolu bağlam . Zamanla en tatmin edici seks, birbirini seven eşler arasında gerçekleşir.
 9. Yardım isteme isteği . Bazen çiftler, tek başlarına üstesinden gelemeyecekleri cinsel sorunlar yaşarlar. İyi bir tavır sergileyen çift, bu sorunların ilişkiyi yıkmasına izin vermek yerine, çözümü kolaylaştırmak için profesyonel yardım arar.
 10. Sağlık . Kendine bakmak, seks dahil hayatın her alanında karşılığını verir. Kendinizi iyi hissettiğinizde, her şeyi hastalık veya fiziksel engellerle boğuştuğunuz zamandan daha zengin yaşarsınız. Bazı fiziksel rahatsızlıklardan kaçınılamaz, ancak iyi kişisel alışkanlıklar sağlıklı kalma şansınızı artırır.
 11. Eşitlikçilik . Cinsiyetçilik, insanları basit ve sınırlayıcı kategorilere sokar: Seksi erkek başlatmalı. Kadın itaatkâr olmalıdır. Ve benzeri. Eşlerden birinin veya her ikisinin de aşağılayıcı ve itici, dar bir cinsiyetçi tavrı, erotik deneyimin zihniyet kadar sınırlı olacağını neredeyse garanti eder.
 12. Duygusallık . Seks orgazmdan çok daha fazlasıdır. Her aşamada son derece zevk alınabilen erotik bir süreçtir. Her iki partner de şehvetli zevke odaklandığında, seksi daha eksiksiz yaşarlar.
 13. Mizah.  Seksi çok fazla ciddiye alıyoruz. Seks eğlenceli olmalı ve bazen komik de olabilir. Garip bir anda gülebilen çiftler,gülemeyenlere göre daha az performans kaygısı yaşarlar.

 


Psikolog
Yazar
Psikolog Begüm
Seans Ücretleri
 • Görüntülü1100.00 TL
 • Sesli1050.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul