Tahammülsüzlük ve Öfke Kontrolsüzlüğü | Terapi Evreni
Tahammülsüzlük ve Öfke Kontrolsüzlüğü

Stres yönetiminde ve öfke kontrolünde  zorlamak, tahammül seviyenizin düşmesi, normalde olmadığınız şekilde agresif davranış ve söylemler neyin işaretidir?

İnsan benliği dinlendiği ölçüde güçlü ve gerçek kalabilir. Eğer yukarıda bahsettiğimiz belirtilere sahipseniz genellikle bunun iki nedeni vardır.

1-Yalnızlık

İnsan sosyal olmalıdır ancak sosyallik ya da etrafınızda ne kadar insan olduğundan bağımsız bir şekilde anlaşıldığını hissedemeyen, göremeyen bir ruh giderek daha depresif bir hal alır. Öfkeniz aslında insanlara kendinizi duyurmaya çalışma çabanızdır. Çünkü vazgeçmiş bir insan sessizleşir, içe kapanır. Bu evreye gelmek tehlikedir bu yüzden öfkenizin sinyalini almanız çok önemlidir. Çevrenizde sizin gibi düşünebilen insanlar olmayabilir, belki yargılayıcı belki daha yüzeysel düşünen, belki sizin de bir insan olduğunuzu ve duygusal ihtiyaçlara sahip olduğunuzu anlamayanlar olabilir. Kendinizi uyumsuz, anlaşılmayan bir insan olarak tanımlarsanız bir gün öfke yerini hissizliğe bırakacak ve daha karanlık bir ruh haline teslim olmak durumunda kalacaksınız. Sizi kimse anlamasa bile emin olun terapistiniz sizi anlayacaktır ve bazen sadece anlaşılmak bile mucizeler yaratır.

2-Ruhun ihlali

Hayatınızda çeşitli misyonlarınız vardır ve bunların sonucunda da bazı maskeler elde edersiniz. Sosyal hayatınız, işiniz, ebeveynliğiniz, eşinize karşı sorumluluklarınız...Bu personalar konusunda hassasiyet gösterip hepsini layığı ile yapmaya çalışıyorsunuzdur.Son zamanlarda eşinize, çocuğunuza, ailenize, hayata tahammülsüz müsünüz?

 Bütün bu misyonları elde etmeden önce orada duru bir benlik vardı.Siz bu benliğin üzerine bu misyonları mı eklediniz yoksa benliği bir kenara bırakıp sadece maskelere mi büründünüz?

Her sorumluluğunuzu yerine getirmek için kendinizden mi eksilttiniz?

İstemediğiniz şeyleri ruhunuzu ihlal ederek yapmaya devam mı ettiniz?

Temel atılmadan bina yapamazsınız. Temelden malzeme çalarsanız binanız yıkılır.

Dinlemediğiniz benliğiniz, siz onu dinlemek zorunda kalana kadar sizi hasta etmeye devam eder. Öfke ya da ağlama krizleri ile başlar benliğinizin sesini duyurma çabası. Öfkelenebiliyorken, ağlayabiliyorken çözümlenmelidir ruh.

Einstein’ın da söylediği gibi aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar elde edemezsiniz. Kendinize bir iyilik yapın ve gelin çözemediğimiz benlik sorunlarınızı birlikte çözelim.


Psikolog
Yazar
Psikolog Pelin
Seans Ücretleri
  • Görüntülü1100.00 TL
  • Sesli1050.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul