Vücudunuzdan Size Mesaj Var | Terapi Evreni
Vücudunuzdan Size Mesaj Var

Ciltte kuruluk, bir anda gelişen yaşlılık belirtileri, kırışıklıklar, ara ara gelen kalpte sıkışma hissiyatı, baş ağrısı, unutkanlık, konsantrasyon bozukluğu, saç dökülmesi, saçta kepeklenme, bitmek bilmeyen kabızlık sorunları ve sık sık kaslarda oluşan kramplar. Tüm bunlar vücudunuzun sizi bir konuda uyarma şekli: “Az su içiyorsun!”

Tüm canlılar gibi bizimde yaşam fonksiyonlarımızın çalışmasının temelinde su vardır ve günlük 2-2,5 litre su tüketmemiz gerekmektedir.

“Aman, susadıkça içiyorum zaten.” Diyenler sizlere susuzluk hissini vücutta su kaybı oluştuğu anda beyninizdeki susama merkezi göndermekte. Ne gerek var o uyarı gelene kadar vücudunuzu böyle yormaya?

Şimdi kalkıp 1 bardak su içseniz; sindirim ve dolaşım sisteminiz, böbrekleriniz çalışacak, emziren bir anneyseniz sütünüz artacak, zinde ve dinçlik gelecek, cildiniz daha pürüzsüz ve daha yumuşak olacak, olası idrar yolu enfeksiyonu veya böbrek taşı oluşumu engellenecek, kabızlık sorununuz geçecek… Daha nice faydası olacak sizlere.

Tabi su tüketirken her şeyde dediğimiz gibi fazlasının zarar olduğunu da belirtmek isterim. Olması gerektiğinden çok çok aşırı miktarda su tüketimi “su zehirlenmesi” dediğimiz duruma sebep olabilir.

Ah su, bizlere ne de güzel geliyormuşsun sen…

Haydi şimdi kalkıp en sevdiğimiz bardaklarımıza sularımızı doldurup içelim, bu güzel faydalarından yararlanalım.

 


Diyetisyen
Yazar
Diyetisyen Gizem Nur
Seans Ücretleri
  • Görüntülü500.00 TL
  • Sesli450.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul