Yanlış İnsanla Mı Birlikteyim? | Terapi Evreni
Yanlış İnsanla Mı Birlikteyim?

Her insan doğruyu bulana kadar yanlış olduğunu sonradan anlayacağı kişilerle bir ilişki içerisinde olur.Ancak ilişki türü de en az insan sayısı kadar çeşitlidir.Bunu yaşadığınız ilişkilere bakarak anlayabilirsiniz.İlişkiler bizi değiştirir.Bir önceki ilişkinizdeki “ben” ile şu anki ilişkinizdeki “ben” aynı değildir.Bunun sebebi sevginin dönüştürücü olmasıdır.

“Neyi seversen o olursun.Sevgi simyadır.Asla yanlış şeyi sevme çünkü seni dönüştürecektir.Hiçbir şey sevgi kadar dönüştürücü değildir.Seni daha yükseklere,doruklara çıkarabilecek bir şeyi sev.” OSHO

Bir ilişkidesiniz ve bu yazıyı okuduğunuza göre bazı şüpheleriniz var.Bu yüzden bazı kararlar alabilmeniz için “Yanlış insan neler yaptırır/neler yapar?” bunlardan bahsedelim.

1-İlişkide kendinizi anlatmak için çok çaba sarf ediyorsanız ve yine de anlaşılmadığınızı düşünüyorsanız burada bir sorun var demektir.Çünkü doğru kişi sizi anlamaya çalışan,frekansınızı yakalayan,genellikle iletişimin sözle olmasına gerek kalmayan kişidir.Bu kendinizi anlatmayın karşı taraf anlamalı demek değildir.Ancak en ufak anlaşmazlıkta bile kendinizi ifade edemediğinizi düşünüyorsanız ve tartışmalar gereksiz şekilde büyüyorsa düşünce yapılarınız benzer değildir.Sözler iletişimin küçük bir kısmıdır,sustuklarınızı da duyabilen kişi doğru kişidir.

2-Partnerin sıkça özür dilemesi de sanılanın aksine olumsuz bir durumdur. Sürekli özür dilenmesi gereken durumlar yaşıyorsanız aslında partneriniz şunu söylüyordur “Seni anlamıyorum” ya da “Senin kırılman benim için çok önemli değil”

3-Yanlış kişiyle birlikteyseniz ilişkiden çekildiğinizde ilişkinin gitmeyeceğini düşünürsünüz. Karşınızda kaybetmekten korkan ya da beraber vakit geçirmek için çaba gösteren bir kişi yoksa siz ilişki yaşamıyor bir yük taşıyorsunuzdur. Cesaret edin ve düşünceniz doğru mu kontrol edin!

4-Yorgunluklarınızı, kırgınlıklarınızı fark edemeyen bir kişiye bunları anlatmak için adeta çırpınıyorsanız da şunu söylemeliyim; Görmek isteyen görür ve görmek isteseydi görürdü.

5-Sürekli affedici olan, alttan alan kişi iseniz ve ilişkide buna “rağmen” değer görmüyorsanız ilişkiyi ittiriyorsunuz demektir.Çünkü koşulsuz kabul etmenize rağmen değil, koşulsuz kabul ettiğiniz için değersizleşirsiniz.Değersiz hissetmesine rağmen kaybetmekten korkan insan bir gün mutlaka korkusu ile yüzleşmek zorunda kalır.

6-Sevgi ya da ilgi dilenmek zorunda kalıyorsanız, sohbet etmek, beraber bir şeyler paylaşmak için her zaman siz fırsat yaratıyorsanız burada anlamanız gereken şey o sizin merkezinizdedir ama onun merkezinde siz yoksunuzdur.

Yanlış insan ile birlikteyseniz; hayatın, evliliğin, çocuğun, kariyerin kısacası her şeyin zor olduğuna inanmaya başlarsınız.Tartışmalar yüksektir ve yorucudur.Her şey yolunda iken bir anda gününüz mahvolur.İlişkinin odağı-anlamak ve anlaşılmak değil-güç oyunları, güç savaşıdır.

Doğru insan ise hayata mola verdiren kişidir. Bir an için suyun altından sizi çıkartır ve derin bir nefes almanızı sağlar. Her anlaşmazlığın içinden kolayca çıkabilir, sade ve basit yaşamanın huzurunu hissedersiniz.Yargılanmaktan, yanlış anlaşılmaktan korkmadan en yalın, en çıplak halinizle var olursunuz.

 


Psikolog
Yazar
Psikolog Pelin
Seans Ücretleri
  • Görüntülü1100.00 TL
  • Sesli1050.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul