Yaşadıklarımız Kader Mi Yoksa Bizim Seçimlerimiz Mi? | Terapi Evreni
Yaşadıklarımız Kader Mi Yoksa Bizim Seçimlerimiz Mi?

Herkes kaderi neyse onu yaşar. Bunu demek sizce doğru mu?

Tamam belki kaderimizi yaşıyoruz ama bu yaşadıklarımızı hiç seçimlerimiz etkilemiyor mu? Ya da seçimlerimiz kaderimize yön vermiyor mu?

Yaşamımız boyunca karşılaştığımız, yaşadığımız ya da başımıza gelen kötü olayları kaderim deyip kabullenmek doğru olan değil kolay olandır. Evet herkesin hayatı çok güzel ya da mükemmel dört dörtlük değildir. Yaşadığımız ya da üstesinden gelmek durumunda olduğumuz bir ya da birden çok zorluk olabiliyor ama her zorluktan ya da olumsuzluktan bir ders çıkarttığımızda hayata karşı daha güçlü oluruz. Bazen bir hayal kurarız; güzel bir iş, güzel bir ev, güzel bir aile ya da güzel bir araba gibi ama biranda hepsine sahip olamayabiliriz. Bazen biri olur biri olmaz ya da üçü olur biri olmaz pes etmektense doğru zaman için vazgeçmeden çabalamamız gerekir. İşte tamda bu anda bizim seçimlerimiz kaderimize yön çizebiliyor. ‘Kaderim bu demek ki güzel bir işim, güzel bir ailem ve güzel bir aram var ama bir evim olmuyor’ deyip pes etmekte bizim elimizde ‘demek ki ev almam için doğru zaman şu an değil biraz daha kendime zaman tanıyıp fırsatları değerlendirmeliyim’ demekte bizim elimizdedir.

Bu seçimler özel hayatımızda ve hayata karşı dik duruşumuzda da çok etkilidir.

Unutmamalıyız ki bizim hayatımızı bazen bir insan değil bizim seçimlerimiz çok güzel değiştirebildiği gibi olumsuz ve kötüde etkileyebiliyor. Seçimlerimizin oldukça önemli olduğu gibi pes etmememiz, kendimize inanmamız, gayret ve çabalarımızda oldukça önemlidir.

Her zaman güçlü ve dimdik durmamızı sağlayan seçimler yaptığımız güzel bir hayatımızın olması dileğiyle…

 

 

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul