Zaman Ayır(ama)dığımız İlişkiler | Terapi Evreni
Zaman Ayır(ama)dığımız İlişkiler

 

            Sevmek ve sevilmek ilişkinin temel bazıdır. Temel ihtiyacımız olan sevgiyi, şefkati, sıcaklığı ve yakınlığı partnerimizden biz göstermesini isteriz. Kimi zaman bu ihtiyaçlar farklı şekiller de önümüze çıkabilir; birlikte yemek yemek, sinemaya gitmek, kitap okumak, el ele yürüyüş yapmak vb şekillerde yansıtılır.

 

            Kimi zaman iş yoğunluğunun, hayatın içinde yaşadığımız problemler ve sorunlarından ötürü partnerimize çok fazla zaman ayırmadığımızı ve bu da ilişkimizde bir eksiklik veya sorun haline gelmeye başladığını görürüz.

 

            Çiftlerin birlikte zaman geçirmesi ve ilişkileri için zaman yaratması ilişkiyi olumlu veya olumsuz şekilde ilişkiyi etkilenmesine sebep olur. Zaman ayırılamayan ilişkilerde; bireylerin birbiriyle ortak paylaşımda bulunmadığı, problemlerin giderek çoğaldığı, çözüm yollarının bulunamadığı veya sonuçlandırılamadığı bir yola girilmiş olur. Ve partnerler bu durumda ilişkilerinde mutsuz olurlar. Zaman ayırılan ilişkilerde ise; iletişimin kuvvetli, sevgi sözcüklerinin havada uçuştuğu, sevgi doygunluğuna ulaşıldığı ve sağlıklı ilişkiler kurulmasına neden olur. Ve partnerler bu durumda ilişkilerinde mutlu olurlar.

 

            Temel anlamıyla, sağlıklı ilişkilerin, problemlerin kolay çözüldüğü, ilişkiden zevk ve haz alındığı ilişkiler de kişiler birbirlerine zaman ayırmalıdırlar. En az yarım saat bile olsa partner ile yapılan aktiviteler ilişkilerin pozitif yöne evrilmesine, uzun süreli olmasına, zevk ve doyum alınmasına sebep olur.

 


Psikolog
Yazar
Psikolog Funda
Seans Ücretleri
  • Görüntülü1400.00 TL
  • Sesli1400.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul