Zayıflama İlaçları Zehir Saçıyor | Terapi Evreni
Zayıflama İlaçları Zehir Saçıyor

Sosyal medyada, internette gezerken birçok zayıflama ürünü reklamıyla karşılaşıyoruz. Hatta birçok ürünün reklamını ünlülerin yaptığını görüyoruz ama hiçbir beslenme uzmanın önerdiğini görmüyoruz. Bugün sizlere bu ürünleri neden önermediğimizi bu ürünlerin aslında nasıl tehlikeli olduğunu anlatacağım. Hazırsanız başlıyorum.

Zayıflama ilaçlarını pazarlarken kilo vermeye yardımcı, metabolizma hızlandırıcı veya yağ yakıcı özellikleri olduğu anlatılıyor. Bu özellikleri sağlasın diye ürünlere sentetik maddeler veya bakteriler ekleniyor. Ne zaman bir insanımızı kaybedersek maalesef o zaman önlemi alınıyor. Son çıkan zayıflama ilacı ise geçtiğimiz haftalarda daha 14 yaşındaki bir gencimizin kalp krizi geçirerek vefat etmesine sebep oldu. O zayıflama ilacının içersinde “sibutramin” adı verilen sentetik bir madde vardı. Bu madde vücut hormonlarının işleyiş dengesini altüst ederek kişiyi zayıflatmakta ancak bu maddenin; kişiyi depresyona sürükleme, ani kalp krizi, kısmi felç yapma etkileri var. Sağlık bakanlığınca yasaklanan bu madde maalesef el altından satılıyor.

İçerisine zararlı bakteriler eklenerek insanlara zayıflatma vadi veren diğer zayıflama ürünleri de aynı ölçüde tehlikeli. İçerisine ekledikleri bakteri vücuda girer girmez bir organa tutuluyor ve ani sıcaklı vermeye başlıyor. Isınan vücutta metabolizma çalışıyor kişi zayıflamaya başlıyor ancak bu bakteri tutunduğu organı hasara maruz bırakıyor. Karaciğer yetmezliği, kalp krizi, böbrek yetmezliğine bağlı diyaliz, kas erimesi ve daha birçok hastalığı beraberinde getiriyor. Bu ürünler de yine aynı şekilde sağlık bakanlığınca onay olmayan ürünler olup insanları zehirlemeye devam ediliyor.

Zayıflamak anlık bir sihirli değnekle olabilecek bir şey olsaydı keşke ama değil. Sabır, emek, doğru beslenme, fiziksel aktivite, sağlıklı mental hayat gerektiren bir süreç ve bu süreçte beslenme konusunda sizleri sadece ama sadece 4 senelik beslenme ve diyetetik lisansı mezunu uzmanlar yönlendirebilir.

Eczanelerde satışı olmayan diyetisyenlerin önermediği hiçbir ürüne para vermeyin. Kilo vereceğim diye sağlığınızı kaybetmeyin. “Ama bu ürünleri ünlüler niye tavsiye ediyor?” sorularını çok fazla alıyorum. Maalesef onlar kendileri kullanmıyorlar sadece para karşılığında reklamını yapıyorlar yani önemli olan orada sizin sağlığınız değil kendi kazançları oluyor. Lütfen bu ürünlerden uzak durun. Sağlığınız için beslenme hakkındaki tüm sorularınızı diyetisyenlere sorun ve beslenme ile ilgili tüm danışmanlıklarınızı yine diyetisyenlerden alın.


Diyetisyen
Yazar
Diyetisyen Gizem Nur
Seans Ücretleri
  • Görüntülü500.00 TL
  • Sesli450.00 TL
Seans süreleri 45 dakikadır. Hemen Randevu Al

Psikolojik Desteğe Mi İhtiyacınız Var?

Hemen Şimdi Seansa Başla!
Müşteri Temsilcisi
E-Posta Adresi
Adres
Beşiktaş / İstanbul